22 Јануари, 2020
0.0087
Од Министерство за економија префрлаат: Владата треба да потпишува за ГА-МА

Од Министерство за економија префрлаат: Владата треба да потпишува за ГА-МА

Субвенционираните придонеси ја зголемија просечната нето-плата за 60 денари

Субвенционираните придонеси ја зголемија просечната нето-плата за 60 денари

ИМА ЛИ ОПЦИИ: Ранливата германска економија ја крши македонската

ИМА ЛИ ОПЦИИ: Ранливата германска економија ја крши македонската

НЕ СЕ ОТКАЖУВА ТРИ ДЕЦЕНИИ: Прилепчанец има интересна пасија

НЕ СЕ ОТКАЖУВА ТРИ ДЕЦЕНИИ: Прилепчанец има интересна пасија

БАНКИТЕ ПОЛНИ СО ПАРИ - фирмите не бараат или не им даваат кредити

БАНКИТЕ ПОЛНИ СО ПАРИ - фирмите не бараат или не им даваат кредити

СТАНИЦИТЕ ЌЕ ПРЕВРТАТ: Скопје утрово 15-ти загаден град во светот, Гостиварчани едвај дишат

СТАНИЦИТЕ ЌЕ ПРЕВРТАТ: Скопје утрово 15-ти загаден град во светот, Гостиварчани едвај дишат

Тргнат банерот со „северномакедонска“ кујна на саемот во Берлин

Тргнат банерот со „северномакедонска“ кујна на саемот во Берлин

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

СОНК децидно против формирање нов синдикат во високото образование, стравува дека така ќе извисат за повисоките плати

СОНК децидно против формирање нов синдикат во високото образование, стравува дека така ќе извисат за повисоките плати

Најнови вести

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

22 Јануари, 2020

Саудискиот принц го хакирал мобилниот телефон на најбогатиот човек на светот. Престолонаследникот принцот Мухамед бин Салман го „хакирал" мобилниот телефон на официјално најбогатиот човек на светот и сопственик на Амазон, Џеф Безос, пишува брита

ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР: Што ќе се случи со ГА-МА

ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР: Што ќе се случи со ГА-МА

Утре прекин на водоснабдувањето во Аеродром

Утре прекин на водоснабдувањето во Аеродром

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

(ВИДЕО) Човек се самозапали во Кочани

(ВИДЕО) Човек се самозапали во Кочани

Владата носи закони со полна пареа: За еден месец 120 закони, 94 не биле на ЕНЕР

Владата носи закони со полна пареа: За еден месец 120 закони, 94 не биле на ЕНЕР