17 Јули, 2024
0.0247

ДАЛИ ПРИНЦЕЗАТА ОД ВЕЛС ПРОПАДНА ВО ЗЕМЈА - цел свет ја бара Кејт

Објавено во: Стил 29 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Облак од мистерија виси над Лондон за тоа што се случува со принцезата од Велс. Од 16 јануари, кога беше објавено дека Кејт Мидлтон направила операција на абдоменот, се шират низа шпекулации и теории на заговор.

Интригата се продлабочи кога од палатата Кенсингтон беше објавено дека принцезата нема да преземе никакви должности дури после Велигден, а на мрежите се прошири бран гласини и мемиња.

Шпекулациите за тоа што и се случува на принцезата од Велс не престануваат, а нејзиниот долг престој во болница и отсуството на фотографии по излегувањето од болница ја зголемуваат љубопитноста и доведуваат до различни теории кои кружат на интернет.

Додавајќи масло на огнот, шпанската новинарка Конча Калеха дополнително ги разбранува и онака немирните води на гласините сугерирајќи дека состојбата на Кејт Мидлтон може да биде посериозна отколку што е официјално признаено. Таа тврди дека принцезата била во сериозна опасност и била ставена во индуцирана кома поради компликации по операцијата. Кенсингтонската палата ги отфрли нејзините тврдења како смешни и рече дека закрепнувањето на принцезата од Велс добро напредува.

И покрај напорите на палатата да ги смири гласините, мистеријата околу здравјето на принцезата од Велс опстојува. Ситуацијата дополнително се искомплицира кога нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, откажа важен јавен ангажман, велејќи дека тоа го прави од „лични причини“ и не откривајќи други детали.

Недостигот на транспарентни информации доведе до пораст на шпекулации и теории на заговор на платформите на социјалните медиуми. Корисниците на Интернет активно учествуваат во дискусиите и ги споделуваат своите теории во врска со здравјето на Кејт и причините за неочекуваното откажување на јавниот ангажман на принцот Вилијам.

Така некои луѓе на X објавуваат фотографии од принцезата на различни места, тврдејќи дека ја „нашле“. Фотографиите вклучуваат Кејт Мидлтон со Пит Дејвидсон во случајни филмски кадри и во апсурдни архитектонски структури, при што многумина на социјалните мрежи стануваат креативни со своите идеи за тоа каде би можела да биде принцезата.


Имаше и такви кои се понудија да повикаат детективи за да го истражат случајот. Моменталните имиња во играта се Снупи и Шерлок. Има дури и смешни или забавни постови поврзани со повлекувањето на принцезата.

Едно такво дојде од жена која тврди дека е мајка на три деца на возраст слична на Кејт. 

 „Моите три деца се приближно на иста возраст како децата на Кејт Мидлтон, така што можам прилично самоуверено да кажам дека таа се крие во бањата преправајќи се дека моча многу долго“, напиша таа.


Додека јавноста чека официјални податоци, недостатокот на информации доведе до многу љубопитност и повеќе онлајн дискусии. Закрепнувањето на принцезата и откажувањето на јавниот ангажман на принцот Вилијам беа покриени со тајност, оставајќи ја јавноста желна за разјаснување за оваа кралска сага.

Можеби ќе ве интересира

ЕКСМИНИСТЕРКАТА НИНА АНГЕЛОВСКА СТАНА МАЈКА, ДОБИ СИНЧЕ - еве ги информациите

ЕКСМИНИСТЕРКАТА НИНА АНГЕЛОВСКА СТАНА МАЈКА, ДОБИ СИНЧЕ - еве ги информациите