17 Август, 2018
2.6178
    ALK 7950    -0.62%     GRNT 800    -0.6%     OHB 6500    -0.01%     RMDEN17 96    -0.1%     STB 1034.74    0.43%     STIL 131.22    -1.34%     UNI 2400    0.04%
Како „Комунална хигиена“ врти милиони евра од наплата за одржување на чистотата во Скопје

Како „Комунална хигиена“ врти милиони евра од наплата за одржување на чистотата во Скопје

Меркел не паѓа во прегратките на Путин

Меркел не паѓа во прегратките на Путин

Фирмите си ги плаќаат долговите за три месеци: А колку им должи државата?

Фирмите си ги плаќаат долговите за три месеци: А колку им должи државата?

Колку ја зголеми продажбата „Прилепска пиварница“ за три месеци?

Колку ја зголеми продажбата „Прилепска пиварница“ за три месеци?

АЛАРМАНТНО: Им фалат бравари, заварувачи, градежници

АЛАРМАНТНО: Им фалат бравари, заварувачи, градежници

ДИК ќе ги сумира трошоците за референдумот

ДИК ќе ги сумира трошоците за референдумот

Дали 39 луѓе го платија со живот „дилот“ меѓу мафијата и власта: Шокантни откритија за изградбата на мостот во Џенова

Дали 39 луѓе го платија со живот „дилот“ меѓу мафијата и власта: Шокантни откритија за изградбата на мостот во Џенова

Шилегов: До лани против комарци се прскало со 90 години стар авион

Шилегов: До лани против комарци се прскало со 90 години стар авион

ЗЕТОТ НА ЕРДОГАН: Турција ќе излезе посилна од сегашната нестабилност на лирата и пазарот

ЗЕТОТ НА ЕРДОГАН: Турција ќе излезе посилна од сегашната нестабилност на лирата и пазарот

Најнови вести

Без вода корисниците на Христо Татарчев

17 Август, 2018

Ве известуваме дека на 17.08.2018 поради дислокација на шибер ф-200мм на ул.Христо Татарчев (кружен тек), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Христо Татарчев-подулица 2. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување.

Саниран дефектот на Мраморец 55

Саниран дефектот на Мраморец 55

Дали 39 луѓе го платија со живот „дилот“ меѓу мафијата и власта: Шокантни откритија за изградбата на мостот во Џенова

Дали 39 луѓе го платија со живот „дилот“ меѓу мафијата и власта: Шокантни откритија за изградбата на мостот во Џенова

Шилегов: До лани против комарци се прскало со 90 години стар авион

Шилегов: До лани против комарци се прскало со 90 години стар авион

Колку пива и сокови продава дневно „Прилепска пиварница“?

Колку пива и сокови продава дневно „Прилепска пиварница“?

СКОПСКИ ТАРЗАН: Момче „заглавило“ на дрво на Партизанска-го спасувале пожарникари

СКОПСКИ ТАРЗАН: Момче „заглавило“ на дрво на Партизанска-го спасувале пожарникари