25 Мај, 2022
0.2181

Економија

БП, ШЕЛ, ТОТАЛ, ЕКСОН И ШЕВРОН ЗАРАБОТУВААТ ПО 2.600 ДОЛАРИ СЕКОЈА СЕКУНДА: Најновата анализа на Оксфам објавена во Давос

БП, ШЕЛ, ТОТАЛ, ЕКСОН И ШЕВРОН ЗАРАБОТУВААТ ПО 2.600 ДОЛАРИ СЕКОЈА СЕКУНДА: Најновата анализа на Оксфам објавена во Давос

24 Мај, 2022

„ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Е ДОКАЗ ДЕКА БИЗНИСОТ СО РУСИЈА И КИНА Е РИЗИЧЕН ЗА ЗАПАДОТ“: Предупредувањето стигна од Давос

„ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Е ДОКАЗ ДЕКА БИЗНИСОТ СО РУСИЈА И КИНА Е РИЗИЧЕН ЗА ЗАПАДОТ“: Предупредувањето стигна од Давос

24 Мај, 2022

ИНФЛАЦИЈАТА ИМ ЗАДАВА ГЛАВОБОЛКИ НА МИНИСТРИТЕ ЗА ФИНАНСИИ, А И КРЕДИТИРАЊЕТО МОЖЕ ДА „ПОСКАПЕ“: ЕЦБ сигнализира зголемување на каматите

ИНФЛАЦИЈАТА ИМ ЗАДАВА ГЛАВОБОЛКИ НА МИНИСТРИТЕ ЗА ФИНАНСИИ, А И КРЕДИТИРАЊЕТО МОЖЕ ДА „ПОСКАПЕ“: ЕЦБ сигнализира зголемување на каматите

24 Мај, 2022

БЛУМБЕРГ-„ЌЕ ИМА ЧЕСТИ ПРЕКИНИ НА СТРУЈАТА, ЌЕ НЕМА НОРМАЛЕН ЖИВОТ“- Милијарда луѓе се во опасност

БЛУМБЕРГ-„ЌЕ ИМА ЧЕСТИ ПРЕКИНИ НА СТРУЈАТА, ЌЕ НЕМА НОРМАЛЕН ЖИВОТ“- Милијарда луѓе се во опасност

24 Мај, 2022

„КРИПТОВАЛУТИТЕ НЕ ВРЕДАТ НИШТО“-Лагард „загрижена за луѓето кои не ги разбираат ризиците“

„КРИПТОВАЛУТИТЕ НЕ ВРЕДАТ НИШТО“-Лагард „загрижена за луѓето кои не ги разбираат ризиците“

24 Мај, 2022

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ АЗЕСКИ НА ГЛАВНИОТ ПАНЕЛ НА ПРВИОТ „OPEN BALKAN FORUM“ ВО БЕЛГРАД

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ АЗЕСКИ НА ГЛАВНИОТ ПАНЕЛ НА ПРВИОТ „OPEN BALKAN FORUM“ ВО БЕЛГРАД

24 Мај, 2022

БАРЕЛ НАФТА 112 ДОЛАРИ, ПАЗАРОТ НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ЦРВЕНО: Од утрово поскапуваат житарките

БАРЕЛ НАФТА 112 ДОЛАРИ, ПАЗАРОТ НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ЦРВЕНО: Од утрово поскапуваат житарките

24 Мај, 2022

ДОАЃА ЕКОНОМСКА БУРА ОД ЧЕТИРИ МЕЃУСЕБНО ПОВРЗАНИ КРИЗИ: Германскиот министер за економија, Хабек порача од Давос

ДОАЃА ЕКОНОМСКА БУРА ОД ЧЕТИРИ МЕЃУСЕБНО ПОВРЗАНИ КРИЗИ: Германскиот министер за економија, Хабек порача од Давос

24 Мај, 2022

НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ  Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД  САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО

НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО

23 Мај, 2022

Неколку фактори ја вивнаа цената на нафтата до 113 долари за барел

Неколку фактори ја вивнаа цената на нафтата до 113 долари за барел

23 Мај, 2022

Бензините поскапуваат од полноќ

Бензините поскапуваат од полноќ

23 Мај, 2022

Грција се подготвува за исклучување на струја

Грција се подготвува за исклучување на струја

23 Мај, 2022

Господарите на трговијата прават над 700 милиони евра! Како поминаа КАМ и  Веро колку заработија Кипер, Тинекс, Стокомак, Кит Го....?

Господарите на трговијата прават над 700 милиони евра! Како поминаа КАМ и Веро колку заработија Кипер, Тинекс, Стокомак, Кит Го....?

23 Мај, 2022

ПИШУВАЊАТА НА ХАРИ КОСТОВ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ НА ДРЖАВАТА – АБЕ, АЈДЕ, ПУЛИ СИ ЈА РАБОТАТА...

ПИШУВАЊАТА НА ХАРИ КОСТОВ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ НА ДРЖАВАТА – АБЕ, АЈДЕ, ПУЛИ СИ ЈА РАБОТАТА...

23 Мај, 2022

До 1.000 работници фалат на охридско – струшката ривиера, младите бегаат во Хрватска и Малта

До 1.000 работници фалат на охридско – струшката ривиера, младите бегаат во Хрватска и Малта

23 Мај, 2022

РКМ на Капушевски меѓу десетте најголеми снабдувачи на гориво во Македонија

РКМ на Капушевски меѓу десетте најголеми снабдувачи на гориво во Македонија

23 Мај, 2022

ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ПОРАСНА - ама животниот стандард опадна

ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ПОРАСНА - ама животниот стандард опадна

23 Мај, 2022

ССМ: ВО РЕБАЛАНСОТ НЕ ГЛЕДАМЕ ПАРИ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ОД 2.806 ДЕНАРИ - Синдикатот бара итна средба со Владата

ССМ: ВО РЕБАЛАНСОТ НЕ ГЛЕДАМЕ ПАРИ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ОД 2.806 ДЕНАРИ - Синдикатот бара итна средба со Владата

22 Мај, 2022