20 Март, 2019
0.3663
    ALK 8374.75    0.5%     BESK 9088.75    -3.3%     BGOR 240    -11.11%     FUBT 1000    0%     GRNT 825    -0.48%     GTRG 3000    0%     KMB 5699.33    -0.01%     MERM 2037    -3%     MPT 51874.83    -0.3%     REPL 76000    0%     RZUG 12    20%     RZUS 105    0%     STIL 114    -0.8%     UNI 2300.33    -2.11%     USJE 23500    2.17%

Финансии

Од хобито направиле бизнис од кој денес живеат нивните семејства

Од хобито направиле бизнис од кој денес живеат нивните семејства

19 Март, 2019

СДСМ земал кредит за избори и го вратил еднократно

СДСМ земал кредит за избори и го вратил еднократно

19 Март, 2019

Исплатлив бизнис: Со оваа овошка може да заработите чудо пари

Исплатлив бизнис: Со оваа овошка може да заработите чудо пари

16 Март, 2019

Ангеловска-Бежоска на седма средба на гувернерите од регионот

Ангеловска-Бежоска на седма средба на гувернерите од регионот

16 Март, 2019

OВА Е ПЛАТА: Заработуваат над милион евра годишно

OВА Е ПЛАТА: Заработуваат над милион евра годишно

11 Март, 2019

Новиот директор на Светска банка „ќе скенира“ во Македонија

Новиот директор на Светска банка „ќе скенира“ во Македонија

11 Март, 2019

СОВЕТИ ОД ИСКУСНИТЕ: Како да се „испазарите“ за поголема плата

СОВЕТИ ОД ИСКУСНИТЕ: Како да се „испазарите“ за поголема плата

10 Март, 2019

(ВИДЕО) Берлинска компанија рециклира кафе и од него прави шолји

(ВИДЕО) Берлинска компанија рециклира кафе и од него прави шолји

10 Март, 2019

Oва се најбогатите жени во светот

Oва се најбогатите жени во светот

08 Март, 2019

Месечен пад на македонската берза

Месечен пад на македонската берза

08 Март, 2019

За акционерите на Алкалоид дивиденда повисока за 12 отсто од претходната година

За акционерите на Алкалоид дивиденда повисока за 12 отсто од претходната година

08 Март, 2019

Кој менаџер доби награда од 27.900 евра и не го крие тоа?

Кој менаџер доби награда од 27.900 евра и не го крие тоа?

06 Март, 2019

Ова е професија која носи плата од 9.000 евра

Ова е професија која носи плата од 9.000 евра

05 Март, 2019

Заев: Синоќа имав состаноци, повратот на ДДВ стартува од 1 јули

Заев: Синоќа имав состаноци, повратот на ДДВ стартува од 1 јули

05 Март, 2019

Комерцијална банка АД Скопје го комплетираше купувањето на Тирана банк

Комерцијална банка АД Скопје го комплетираше купувањето на Тирана банк

05 Март, 2019

Инвестиција од 1,4 милијарди евра: Бугарија ли ќе ја „лапне“ големата фабрика на Фолксваген?

Инвестиција од 1,4 милијарди евра: Бугарија ли ќе ја „лапне“ големата фабрика на Фолксваген?

04 Март, 2019

Јавниот долг ќе расте, ама минимално: Негарантираниот долг влегува во вкупниот јавен долг

Јавниот долг ќе расте, ама минимално: Негарантираниот долг влегува во вкупниот јавен долг

01 Март, 2019

Држава која бара 30.000 програмери

Држава која бара 30.000 програмери

28 Февруари, 2019