25 Април, 2024
0.2486

Џамбазов за престојните празници: „Мајка ми правеше сарми во најголемиот лонец, кои ги јадевме до Стара нова година“

Објавено во: Стил 30 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

Оваа година дефинитивно беше турбулентна за нашиот актер, музичар, шоумен, водител, писател, нашиот Игор Џамбазов. Ја прослави златната 60-ка, имаше многубројни настапи, а изреализира и одлични концерти заедно со „Гури харе“. Но и помаку убавите моменти не го заобиколија, помина низ доста големи искушенија... Прво ја раскина неколку годишната врска со Илина, а мораше да се прости и од мачето Емче која многу го сакаше. Во една прилика изјави: „Минатата година останав сирак, оваа ерген, а следната би можел да останам нормален“, колку има хумор, толку има вистина и болка скриена во овие зборови.. Денес, кога новогодишната еуфорија е на „максумум“, во разговор за Женски магазин, Игор ги откри своите чувства за сето она што го проживеа изминатата 2023 година, се потсети на моменти од детството, но ни ги откри и најголемите желби за следната година.

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

Мемедоски е македонскиот претставник на „Светскиот избор за Мис и Мистер за глуви“ во Прага: Бог ме направил различен од другите, но ми подарил повеќе таленти

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган

МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ НЕ ГО САКААТ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Само еден член стои полошо од Хари и Меган