03 Август, 2021
0.3346

Македонија

Повеќе од 36 часа кумановските пожарникари помагаат во Старо Нагоричане

Повеќе од 36 часа кумановските пожарникари помагаат во Старо Нагоричане

03 Август, 2021

ПОЖАРНА ПАТРОЛА НА МВР НА ТЕРЕН  - иако пожарот во кочанско е изгаснат, се прават контроли поради силниот ветер

ПОЖАРНА ПАТРОЛА НА МВР НА ТЕРЕН - иако пожарот во кочанско е изгаснат, се прават контроли поради силниот ветер

03 Август, 2021

Гори и во близина на граничниот премин Богородица

Гори и во близина на граничниот премин Богородица

03 Август, 2021

ПРАТЕНИЦИТЕ ПОСТИГНАА КОНСЕНЗУС ЗА ПОГОЛЕМА ТРАНСПАРЕНТНОСТ И ОТЧЕТНОСТ НА СОБРАНИЕТО

ПРАТЕНИЦИТЕ ПОСТИГНАА КОНСЕНЗУС ЗА ПОГОЛЕМА ТРАНСПАРЕНТНОСТ И ОТЧЕТНОСТ НА СОБРАНИЕТО

03 Август, 2021

Изгласаните подобрувања се клучни делови во Програмата за парламентарна поддршка финансирана од Швајцарската влада

Ќе се одржи „Отворен ден на УКИМ“

Ќе се одржи „Отворен ден на УКИМ“

03 Август, 2021

КОВИД СТАТИСТИКА: 23 Оздравени пациенти, нема починати, новозаразени 37

КОВИД СТАТИСТИКА: 23 Оздравени пациенти, нема починати, новозаразени 37

03 Август, 2021

МИЦКОЦКИ СЕ СРЕТНА СО ВУЧИЌ - мини Шенген не е алтернатива на ЕУ, туку начин на премостување на бариерите

МИЦКОЦКИ СЕ СРЕТНА СО ВУЧИЌ - мини Шенген не е алтернатива на ЕУ, туку начин на премостување на бариерите

03 Август, 2021

(ФОТОГАЛЕРИЈА) МЕЃУ ДЕЛЧЕВО И ПЕХЧЕВО УШТЕ ГОРИ: Зафатена е цела Средна Планина во радиус од 5 километри, армијата и денеска е во месноста Пасјак

(ФОТОГАЛЕРИЈА) МЕЃУ ДЕЛЧЕВО И ПЕХЧЕВО УШТЕ ГОРИ: Зафатена е цела Средна Планина во радиус од 5 километри, армијата и денеска е во месноста Пасјак

03 Август, 2021

ПРЕД ВЛЕГУВАЊЕ ВО ВОЗИЛО, ПРВО ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА ГО ПРОВЕТРИТЕ - утре и задутре портокалова фаза, МЗ со препораки

ПРЕД ВЛЕГУВАЊЕ ВО ВОЗИЛО, ПРВО ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА ГО ПРОВЕТРИТЕ - утре и задутре портокалова фаза, МЗ со препораки

03 Август, 2021

Стојанче Ангелов: Нема прогласување на вонредна состојба, хеликоптерот можеше да се сруши

Стојанче Ангелов: Нема прогласување на вонредна состојба, хеликоптерот можеше да се сруши

03 Август, 2021

Скопјанецот кој усмрти пешак го менувал ветробранското стакло и го измил возилото откако побегнал

Скопјанецот кој усмрти пешак го менувал ветробранското стакло и го измил возилото откако побегнал

03 Август, 2021

КОМАНДИРОТ НА ТППЕ КОЧАНИ ЗА ФАКТОР: Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба

КОМАНДИРОТ НА ТППЕ КОЧАНИ ЗА ФАКТОР: Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба

03 Август, 2021

ГОСТИВАР, ДЕБАР, ТЕТОВО ИМААТ ПОМАЛКУ ОД 20 ОТСТО: Табела на градови-каде интересот за вакцинација е најмал, а каде наголем

ГОСТИВАР, ДЕБАР, ТЕТОВО ИМААТ ПОМАЛКУ ОД 20 ОТСТО: Табела на градови-каде интересот за вакцинација е најмал, а каде наголем

03 Август, 2021

Целосна забрана за движење на Водно и Скопска Црна Гора

Целосна забрана за движење на Водно и Скопска Црна Гора

03 Август, 2021

АПАСИЕВ - КАКВА Е ТАА НАТО АРМИЈА КОЈА ЧЕКА ДА СЕ РАЗДЕНИ ЗА ДА ДЕЈСТВУВА, Шекеринска - Словенија ќе ни помогне со сите свои капацитети

АПАСИЕВ - КАКВА Е ТАА НАТО АРМИЈА КОЈА ЧЕКА ДА СЕ РАЗДЕНИ ЗА ДА ДЕЈСТВУВА, Шекеринска - Словенија ќе ни помогне со сите свои капацитети

03 Август, 2021

СИТЕ ДЕВЕТМИНА КОЧАНЧАНИ КОИ ВДИШАА ЧАД СЕ ПУШТЕНИ ДОМА - Филипче за здравствената состојба на повредените од пожарот

СИТЕ ДЕВЕТМИНА КОЧАНЧАНИ КОИ ВДИШАА ЧАД СЕ ПУШТЕНИ ДОМА - Филипче за здравствената состојба на повредените од пожарот

03 Август, 2021

НЕМА ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ ВО КОЧАНИ И ТРКАЊЕ - денеска ќе се гаси во Костиндол и Новоселани

НЕМА ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ ВО КОЧАНИ И ТРКАЊЕ - денеска ќе се гаси во Костиндол и Новоселани

03 Август, 2021

Радев до Пендаровски: Имеме и ние проблеми со пожарите, но можеме да помогнеме со опрема

Радев до Пендаровски: Имеме и ние проблеми со пожарите, но можеме да помогнеме со опрема

03 Август, 2021