03 Август, 2021
0.1938

Свет

ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ СЕ САМОУБИЈА - сите го чуваа Капитол хил од нападите на поддржувачите на Трамп

ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ СЕ САМОУБИЈА - сите го чуваа Капитол хил од нападите на поддржувачите на Трамп

03 Август, 2021

ДАЛЕКУ Е КРАЈОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ТВРДИ СЗО: Во Европа вкупниот број на заразени од почетокот досега е 60 милиони, 1,2 милиони луѓе починаа

ДАЛЕКУ Е КРАЈОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ТВРДИ СЗО: Во Европа вкупниот број на заразени од почетокот досега е 60 милиони, 1,2 милиони луѓе починаа

02 Август, 2021

ФАУЧИ ПРЕДУПРЕДУВА: Заради невакцинираните вирусот и натаму се шири, пренесувањето на Ковид на друг е загрозување на индивидуалните права

ФАУЧИ ПРЕДУПРЕДУВА: Заради невакцинираните вирусот и натаму се шири, пренесувањето на Ковид на друг е загрозување на индивидуалните права

02 Август, 2021

САХАРСКО ЖЕЖОК ВЕТАР ОВАА НЕДЕЛА: Екстремениот топлотен феномен, со температури од 50 ќе направи вистинска катастрофа во Европа и на Балканот

САХАРСКО ЖЕЖОК ВЕТАР ОВАА НЕДЕЛА: Екстремениот топлотен феномен, со температури од 50 ќе направи вистинска катастрофа во Европа и на Балканот

02 Август, 2021

ДАЛИ СТЕ ВАКЦИНИРАНИ, ТЕСТИРАНИ ИЛИ ОЗДРАВЕНИ: Полицијата од денеска контролира при влез во Германија, казна и до 25.000 евра

ДАЛИ СТЕ ВАКЦИНИРАНИ, ТЕСТИРАНИ ИЛИ ОЗДРАВЕНИ: Полицијата од денеска контролира при влез во Германија, казна и до 25.000 евра

02 Август, 2021

ЖЕСТОКО ВО БЕРЛИН: Во масовните протести против анти-ковид мерките има една жртва, повеќе од 600 се уапсени

ЖЕСТОКО ВО БЕРЛИН: Во масовните протести против анти-ковид мерките има една жртва, повеќе од 600 се уапсени

02 Август, 2021

МЕГАН МАРКЛ ШОКИРА СО ВИСОКИТЕ АМБИЦИИ: Ќе се кандидира за претседателка на САД?

МЕГАН МАРКЛ ШОКИРА СО ВИСОКИТЕ АМБИЦИИ: Ќе се кандидира за претседателка на САД?

02 Август, 2021

ПОДГОТОВКИ ЗА ПОЧЕТОК НА УЧИЛИШНАТА ГОДИНА: Израел воведува брзи тестови за учениците

ПОДГОТОВКИ ЗА ПОЧЕТОК НА УЧИЛИШНАТА ГОДИНА: Израел воведува брзи тестови за учениците

02 Август, 2021

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ТРЕТА ДОЗА ОД 6 СЕПТЕМВРИ: Се прават списоци на приоритетните групи

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ТРЕТА ДОЗА ОД 6 СЕПТЕМВРИ: Се прават списоци на приоритетните групи

02 Август, 2021

ВАКЦИНАЛНА ЛОТАРИЈА: Две дози-двојна шанска за добивка, Словаците од денеска се пријавуваат за вредните награди

ВАКЦИНАЛНА ЛОТАРИЈА: Две дози-двојна шанска за добивка, Словаците од денеска се пријавуваат за вредните награди

02 Август, 2021

САД ЌЕ КУРТУЛАТ ОД НОВ КАРАНТИН - Фаучи не очекува драматична ситуација како зимата

САД ЌЕ КУРТУЛАТ ОД НОВ КАРАНТИН - Фаучи не очекува драматична ситуација како зимата

01 Август, 2021

Јутјуб го суспендираше каналот Скај Њуз Австралија на Руперт Мардок, причина се дезинформации за короната и вакцините

Јутјуб го суспендираше каналот Скај Њуз Австралија на Руперт Мардок, причина се дезинформации за короната и вакцините

01 Август, 2021

АКО СЕГА НЕ СЕ ЗБОГАТАТ, КОГА - Фајзер и Модерна ги зголемија цените на вакцините

АКО СЕГА НЕ СЕ ЗБОГАТАТ, КОГА - Фајзер и Модерна ги зголемија цените на вакцините

01 Август, 2021

ОГРОМНА КОЛИЧИНА НА НЕИЗВЕСНОСТ - дали ковид 19 навистина си заминува од Британија

ОГРОМНА КОЛИЧИНА НА НЕИЗВЕСНОСТ - дали ковид 19 навистина си заминува од Британија

01 Август, 2021

ВАКЦИНИТЕ НОСАТ ГОЛЕМИ ПАРИ: Приходите од продажбата на АстраЗенека и се зголемија тројно во првото полугодие, на 1,2 милијарди долари

ВАКЦИНИТЕ НОСАТ ГОЛЕМИ ПАРИ: Приходите од продажбата на АстраЗенека и се зголемија тројно во првото полугодие, на 1,2 милијарди долари

01 Август, 2021

Австралија ќе се отвори кога 80 отсто од воззрасните  граѓани ќе се вакцинираат

Австралија ќе се отвори кога 80 отсто од воззрасните граѓани ќе се вакцинираат

01 Август, 2021

ВНИМАВАЈТЕ: Уредите кои ја мерат сатурацијата на крвта, не се баш прецизни за темна боја на кожата

ВНИМАВАЈТЕ: Уредите кои ја мерат сатурацијата на крвта, не се баш прецизни за темна боја на кожата

01 Август, 2021

ЕРДОГАН Е УВЕРЕН ДЕКА ПОЖАРИТЕ СЕ ПОДМЕТНАТИ - во Турција приведено осомничено лице

ЕРДОГАН Е УВЕРЕН ДЕКА ПОЖАРИТЕ СЕ ПОДМЕТНАТИ - во Турција приведено осомничено лице

01 Август, 2021