03 Август, 2021
0.1048

Балкан

ХРВАТСКИТЕ ГРАЃАНИ НАСКОРО БЕЗ ВИЗА ВО САД: Блинкен ја номинираше Хрватска за безвизен режим

ХРВАТСКИТЕ ГРАЃАНИ НАСКОРО БЕЗ ВИЗА ВО САД: Блинкен ја номинираше Хрватска за безвизен режим

03 Август, 2021

ДЕТАЉИ ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ ВЛАДИЧИН ХАН - Таткото возел во рикверц, не го видел седумгодипшниот син кој врзувал врвки на чевлите

ДЕТАЉИ ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ ВЛАДИЧИН ХАН - Таткото возел во рикверц, не го видел седумгодипшниот син кој врзувал врвки на чевлите

03 Август, 2021

Американскиот центар за контрола на болести ги предупреди своите граѓани да не патууваат во Грција

Американскиот центар за контрола на болести ги предупреди своите граѓани да не патууваат во Грција

03 Август, 2021

Во град во Африка повеќе нема да се живее поради климатските промени

Во град во Африка повеќе нема да се живее поради климатските промени

03 Август, 2021

СЛОВЕНЕЧКИТЕ ЕПИДЕМИЛОЗИ СО АЛАРМАНТНА ПРОГНОЗА: Есенскиот бран може да биде полош од минатата година заради делта сојот

СЛОВЕНЕЧКИТЕ ЕПИДЕМИЛОЗИ СО АЛАРМАНТНА ПРОГНОЗА: Есенскиот бран може да биде полош од минатата година заради делта сојот

02 Август, 2021

ГРЦИЈА ГО УРНА РЕКОРДОТ ОД 1987: Мицотакис предупреди-земјата го доживува најтешкиот топлотен бран со температура од 46 степени

ГРЦИЈА ГО УРНА РЕКОРДОТ ОД 1987: Мицотакис предупреди-земјата го доживува најтешкиот топлотен бран со температура од 46 степени

02 Август, 2021

СВИРЕПИ УБИСТВА, МАЧЕЊЕ, СИЛУВАЊА: „Блиц“ ексклузивно објавува за што точно се обвинети секој од 29-те членови на групата на Беливук

СВИРЕПИ УБИСТВА, МАЧЕЊЕ, СИЛУВАЊА: „Блиц“ ексклузивно објавува за што точно се обвинети секој од 29-те членови на групата на Беливук

02 Август, 2021

НА НАСТАВНИЦИТЕ ВО ГРЦИЈА КОИ ЌЕ ОДБИЈАТ ВАКЦИНА ЌЕ ИМ БИДАТ НАМАЛЕНИ ПЛАТИТЕ: Ќе има и други дисциплински мерки

НА НАСТАВНИЦИТЕ ВО ГРЦИЈА КОИ ЌЕ ОДБИЈАТ ВАКЦИНА ЌЕ ИМ БИДАТ НАМАЛЕНИ ПЛАТИТЕ: Ќе има и други дисциплински мерки

02 Август, 2021

(ФОТО И ВИДЕО) РАЗОРНО ТОРНАДО ЈА ПОГОДИ ИСТРА: Погледнете го пустошот што го направи ветрот кој косеше и со 188 километри на час

(ФОТО И ВИДЕО) РАЗОРНО ТОРНАДО ЈА ПОГОДИ ИСТРА: Погледнете го пустошот што го направи ветрот кој косеше и со 188 километри на час

02 Август, 2021

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ТУРЦИЈА, ПОЖАРИТЕ БЕСНЕАТ БЕЗМИЛОСНО: Очајнички обиди за спасување со чамци, бројот на загинати се зголемува

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ТУРЦИЈА, ПОЖАРИТЕ БЕСНЕАТ БЕЗМИЛОСНО: Очајнички обиди за спасување со чамци, бројот на загинати се зголемува

02 Август, 2021

ВИРУСОТ ПОБРЗО СЕ РАЗМНОЖУВА: Со недоволен број вакцинирани, ќе има инови мутации, предупреди д-р Ивануша

ВИРУСОТ ПОБРЗО СЕ РАЗМНОЖУВА: Со недоволен број вакцинирани, ќе има инови мутации, предупреди д-р Ивануша

02 Август, 2021

(ВИДЕО) НЕВИДЕНИ ПОЖАРИ И НА РОДОС, ОГНЕНАТА СТИХИЈА Е БЕЗ КОНТРОЛА: Гориме, итно ни треба помош, молат луѓето на социјалните мрежи

(ВИДЕО) НЕВИДЕНИ ПОЖАРИ И НА РОДОС, ОГНЕНАТА СТИХИЈА Е БЕЗ КОНТРОЛА: Гориме, итно ни треба помош, молат луѓето на социјалните мрежи

02 Август, 2021

ДРАМА ВО НОВИ ПАЗАР: Момче пропадна во дупка откако се скрши бетонска плоча покрај базен

ДРАМА ВО НОВИ ПАЗАР: Момче пропадна во дупка откако се скрши бетонска плоча покрај базен

01 Август, 2021

ДОШОЛ ОД ГЕРМАНИЈА ВО БИХАЌ НА ОДМОР - но загина откако на него падна дрво во невремето

ДОШОЛ ОД ГЕРМАНИЈА ВО БИХАЌ НА ОДМОР - но загина откако на него падна дрво во невремето

01 Август, 2021

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НО И НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ВО СРБИЈА - денеска 303 нови случаи

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НО И НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ВО СРБИЈА - денеска 303 нови случаи

01 Август, 2021

ХОРОР: ВНАТРЕ БЕШЕ КАКО ВО РЕРНА - направена обдукција на заборавеното четиригодишно дете, еве што вели патологот

ХОРОР: ВНАТРЕ БЕШЕ КАКО ВО РЕРНА - направена обдукција на заборавеното четиригодишно дете, еве што вели патологот

01 Август, 2021

(ФОТО) ДРВЈА ПАЃАА  ВРЗ ВОЗИЛА, ОШТЕТЕНИ СЕ ЗГРАДИ - силно невреме го погоди копното на Хрватска

(ФОТО) ДРВЈА ПАЃАА ВРЗ ВОЗИЛА, ОШТЕТЕНИ СЕ ЗГРАДИ - силно невреме го погоди копното на Хрватска

01 Август, 2021

ПОВТОРНО ЗАБОРАВЕНИ ДЕЦА ВО АВТОМОБИЛ -  за среќа двете сестрички од шест и осум години се навреме видени и спасени

ПОВТОРНО ЗАБОРАВЕНИ ДЕЦА ВО АВТОМОБИЛ - за среќа двете сестрички од шест и осум години се навреме видени и спасени

01 Август, 2021