22 Јуни, 2024
0.0251

Игор Џамбазов со емотивна порака: „И двајцата си заминаа на овој ден. Ги има во моите книги, во моите песни, во моите секојдневни муабети, во моите мисли“

Објавено во: Стил 18 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

„Спомени од едно убаво Скопје“, „Шток ми бејби“, „Прекрасни спомени од една убава младост, Хавана, МНТ, Чао“ се само дел од коментарите под објавата на Игор Џамбазов за неговите пријатели, градски ликови од скопскиот асвалт кои заминаа прерано. Игор често се потсетува на нив и споделува приказни од моментите поминати зедно.

Подетално читајте на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ, НО НИКОГАШ НЕ БЕШЕ НОМИНИРАН ЗА ОСКАР: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане запаметен

БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ, НО НИКОГАШ НЕ БЕШЕ НОМИНИРАН ЗА ОСКАР: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане запаметен

Ресторанот кај што правевме свадба не постои, ама ние си тераме: Андријана Јаневска и Гино прославија 14 години во брак

Ресторанот кај што правевме свадба не постои, ама ние си тераме: Андријана Јаневска и Гино прославија 14 години во брак