21 Јануари, 2020
0.1643

Свет

Нападната уште една база во Ирак

Нападната уште една база во Ирак

14 Јануари, 2020

Чадот од пожарите во Австралија ја пропатувал „половина од планетата“

Чадот од пожарите во Австралија ја пропатувал „половина од планетата“

14 Јануари, 2020

(ФОТО+ВИДЕО) ПОПЛАВИ И ЛАВИНИ: Во три земји загинаа над 110 луѓе

(ФОТО+ВИДЕО) ПОПЛАВИ И ЛАВИНИ: Во три земји загинаа над 110 луѓе

14 Јануари, 2020

(ВИДЕО) ТРИ НЕДЕЛИ ПРЕЖИВЕАЛ ВО ДИВИНАТА НА АЛЈАСКА: Едвај го пронашле кога му изгорела куќичката

(ВИДЕО) ТРИ НЕДЕЛИ ПРЕЖИВЕАЛ ВО ДИВИНАТА НА АЛЈАСКА: Едвај го пронашле кога му изгорела куќичката

14 Јануари, 2020

„МЕГЗИТ“: Дали влегувањето на актерката во кралското семејство беше вовед во падот на британската монархија

„МЕГЗИТ“: Дали влегувањето на актерката во кралското семејство беше вовед во падот на британската монархија

14 Јануари, 2020

Помпео: Убиството на Сулејмани е дел од новата стратегија на САД за одвраќање на непријателите

Помпео: Убиството на Сулејмани е дел од новата стратегија на САД за одвраќање на непријателите

14 Јануари, 2020

Американските и ирачките војници биле предупредени за нападите?

Американските и ирачките војници биле предупредени за нападите?

13 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Повеќе од три недели поминал на минусни температури во Алјаска

(ВИДЕО) Повеќе од три недели поминал на минусни температури во Алјаска

13 Јануари, 2020

Колку неработни денови годишно има во Германија?

Колку неработни денови годишно има во Германија?

13 Јануари, 2020

НАЈАВИЈА ТУЖБА: Иранците бараат Трамп да одговара за убиството на Сулејмани

НАЈАВИЈА ТУЖБА: Иранците бараат Трамп да одговара за убиството на Сулејмани

13 Јануари, 2020

(ВИДЕО) ФИЛИПИНИТЕ ВО ОПАСНОСТ: Брачна двојка се венчаше при ерупција

(ВИДЕО) ФИЛИПИНИТЕ ВО ОПАСНОСТ: Брачна двојка се венчаше при ерупција

13 Јануари, 2020

КАЖАА КОЈА ИМ БИЛА МЕТАТА: Иранците не сакале да убиваат Американци

КАЖАА КОЈА ИМ БИЛА МЕТАТА: Иранците не сакале да убиваат Американци

13 Јануари, 2020

ЗАГУБИ ТЕШКИ 5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Погубни пожарите во Австралија

ЗАГУБИ ТЕШКИ 5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Погубни пожарите во Австралија

13 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Гром удри во највисоката зграда во светот

(ВИДЕО) Гром удри во највисоката зграда во светот

12 Јануари, 2020

Со месеци не излегуваат од домовите: Можно ли е да се прилагодите на најстуденото место во светот?

Со месеци не излегуваат од домовите: Можно ли е да се прилагодите на најстуденото место во светот?

12 Јануари, 2020

Вилијам тажен за одлуката на брат му Хари: Не можам веќе да го поддржувам

Вилијам тажен за одлуката на брат му Хари: Не можам веќе да го поддржувам

12 Јануари, 2020

Стотици демонстранти во Техеран побараа повлекување на ајатолахот Хамнеи заради урнатиот украински авион

Стотици демонстранти во Техеран побараа повлекување на ајатолахот Хамнеи заради урнатиот украински авион

11 Јануари, 2020

ПО УРНАТИОТ УКРАИНСКИ АВИОН: Зеленски побара да се казнат одговорните а Техеран да се подготви

ПО УРНАТИОТ УКРАИНСКИ АВИОН: Зеленски побара да се казнат одговорните а Техеран да се подготви

11 Јануари, 2020