07 Јуни, 2020
0.1544

Свет

Полска не се осуди да гласа на 10 мај

Полска не се осуди да гласа на 10 мај

07 Мај, 2020

ШАРЛ МИШЕЛ ПОРАЧА: Западен Балкан да продолжи со рефромите

ШАРЛ МИШЕЛ ПОРАЧА: Западен Балкан да продолжи со рефромите

07 Мај, 2020

СЕ СПРАВИЈА СО КОРОНАТА: 97 отсто од заразените се опоравија

СЕ СПРАВИЈА СО КОРОНАТА: 97 отсто од заразените се опоравија

06 Мај, 2020

УЖАСНО ОТКРИТИЕ: Горилите и шимпанзата ќе бидат пред истребување по пандемијата

УЖАСНО ОТКРИТИЕ: Горилите и шимпанзата ќе бидат пред истребување по пандемијата

06 Мај, 2020

Училиште во Кина со брилијатно решение: Најде начин како да ги задржи децата на растојание

Училиште во Кина со брилијатно решение: Најде начин како да ги задржи децата на растојание

06 Мај, 2020

СРЕДБАТА СО ДЕВОЈКАТА ЗНАЧЕШЕ И ОСТАВКА: Главниот британски епидимиолог заминува

СРЕДБАТА СО ДЕВОЈКАТА ЗНАЧЕШЕ И ОСТАВКА: Главниот британски епидимиолог заминува

06 Мај, 2020

Белгиски научници за разликите во стапката на смртност од Ковид-19

Белгиски научници за разликите во стапката на смртност од Ковид-19

06 Мај, 2020

Трамп: Наскоро детали дека вирусот е пуштен од лабораторија

Трамп: Наскоро детали дека вирусот е пуштен од лабораторија

06 Мај, 2020

ЕУ собра 8 милијарди за вакцината против Ковид-19

ЕУ собра 8 милијарди за вакцината против Ковид-19

05 Мај, 2020

ПУТИН МАСКИРАН ОД ГЛАВА ДО ПЕТИЦИ: Вака се чува рускиот претседател од Ковид-19

ПУТИН МАСКИРАН ОД ГЛАВА ДО ПЕТИЦИ: Вака се чува рускиот претседател од Ковид-19

05 Мај, 2020

Путин го одликуваше Ким Јонг Ун: Му додели орден за заслуга

Путин го одликуваше Ким Јонг Ун: Му додели орден за заслуга

05 Мај, 2020

Роналдо две недели во карантин

Роналдо две недели во карантин

05 Мај, 2020

ТЕХНОЛОШКИОТ ГИГАНТ ЕПЛ ГИ ОТВОРА ПРОДАВНИЦИТЕ: Во Европа прво во Виена

ТЕХНОЛОШКИОТ ГИГАНТ ЕПЛ ГИ ОТВОРА ПРОДАВНИЦИТЕ: Во Европа прво во Виена

05 Мај, 2020

ОБВИНУВАЊЕ: САД тврдат дека Кина со причина го криела вирусот

ОБВИНУВАЊЕ: САД тврдат дека Кина со причина го криела вирусот

04 Мај, 2020

ДОНАТОРСКА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЕК: Германија вети стотици милиони, се собираат пари за вакцината против Ковид-19

ДОНАТОРСКА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЕК: Германија вети стотици милиони, се собираат пари за вакцината против Ковид-19

04 Мај, 2020

ШВАЈЦАРСКИOT ЕПИДЕМИОЛОГ ЕГЕР ПОРАЧУВА: Рестриктивните мерки уште две или повеќе години

ШВАЈЦАРСКИOT ЕПИДЕМИОЛОГ ЕГЕР ПОРАЧУВА: Рестриктивните мерки уште две или повеќе години

04 Мај, 2020

Расте интересот за лекот ремдесивир, кој доби дозвола од американската агенција, расте и лобирањето на компанијата што го произведува

Расте интересот за лекот ремдесивир, кој доби дозвола од американската агенција, расте и лобирањето на компанијата што го произведува

03 Мај, 2020

ГО КРСТИ СИНОТ ПО ЛЕКАРИТЕ КОИ МУ ГО СПАСИЈА ЖИВОТОТ - Џонсон се присетува на битката со КОВИД-19

ГО КРСТИ СИНОТ ПО ЛЕКАРИТЕ КОИ МУ ГО СПАСИЈА ЖИВОТОТ - Џонсон се присетува на битката со КОВИД-19

03 Мај, 2020