21 Јануари, 2020
0.1597

Свет

Санкции за Иран и нов нуклеарен договор, најави Трамп

Санкции за Иран и нов нуклеарен договор, најави Трамп

08 Јануари, 2020

Порториканците два дена седат во мрак по разорниот земјотрес

Порториканците два дена седат во мрак по разорниот земјотрес

08 Јануари, 2020

БРОЈ ЕДЕН: Јапонскиот пасош ве носи во 191 земја без визи

БРОЈ ЕДЕН: Јапонскиот пасош ве носи во 191 земја без визи

08 Јануари, 2020

Земјотрес го погоди Иран, во близина има нуклеарна централа

Земјотрес го погоди Иран, во близина има нуклеарна централа

08 Јануари, 2020

80 Американци се убиени, тврди Иран

80 Американци се убиени, тврди Иран

08 Јануари, 2020

(ВИДЕО18+) СНИМЕН ПАДОТ НА АВИОНОТ: Први снимки од урнатиот боинг 737 на пат од Техеран кон Киев

(ВИДЕО18+) СНИМЕН ПАДОТ НА АВИОНОТ: Први снимки од урнатиот боинг 737 на пат од Техеран кон Киев

08 Јануари, 2020

(ВИДЕО) ПО МОЌНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ПОРТОРИКО: Уништен најпознатиот природен симбол и светско чудо

(ВИДЕО) ПО МОЌНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ПОРТОРИКО: Уништен најпознатиот природен симбол и светско чудо

08 Јануари, 2020

АВСТРАЛИЈА ИМА СВОЈ ХЕРОЈ: Не се евакуираше за да спасува животни

АВСТРАЛИЈА ИМА СВОЈ ХЕРОЈ: Не се евакуираше за да спасува животни

07 Јануари, 2020

(ФОТО+ВИДЕО) Вонредна состојба по серија силни земјотреси во Порторико

(ФОТО+ВИДЕО) Вонредна состојба по серија силни земјотреси во Порторико

07 Јануари, 2020

(ВИДЕО) УЖАСНА ГЛЕТКА ОД АВСТРАЛИЈА: Чад, пепел, изгорени животни

(ВИДЕО) УЖАСНА ГЛЕТКА ОД АВСТРАЛИЈА: Чад, пепел, изгорени животни

07 Јануари, 2020

МАПА ГИ ОТКРИВА РИЗИЧНИТЕ ДЕСТИНАЦИИ: Немојте да патувате во овие земји

МАПА ГИ ОТКРИВА РИЗИЧНИТЕ ДЕСТИНАЦИИ: Немојте да патувате во овие земји

07 Јануари, 2020

(ВИДЕО) СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ: Настрадаа најмалку 50 луѓе

(ВИДЕО) СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ: Настрадаа најмалку 50 луѓе

07 Јануари, 2020

Ги стресе силен земјотрес, опасност од цунами нема

Ги стресе силен земјотрес, опасност од цунами нема

07 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Еве како Путин го дочека Божиќ

(ВИДЕО) Еве како Путин го дочека Божиќ

07 Јануари, 2020

Либија „гори“, Русија повика на средба во ОН

Либија „гори“, Русија повика на средба во ОН

07 Јануари, 2020

Важат за најсреќен народ на светот, циркуларната економија е нивна моќ

Важат за најсреќен народ на светот, циркуларната економија е нивна моќ

07 Јануари, 2020

Ќе работат само четири дена и тоа по шест часа

Ќе работат само четири дена и тоа по шест часа

07 Јануари, 2020

Трамп по убиството на Сулејмани: Ќе напаѓаме цели на иранската култура

Трамп по убиството на Сулејмани: Ќе напаѓаме цели на иранската култура

06 Јануари, 2020