21 Јануари, 2020
0.1609

Свет

ШПАНИЈА ЌЕ ИМА ВТОРА ШАНСА: Санчез не успеа од прва да формира коалициона влада

ШПАНИЈА ЌЕ ИМА ВТОРА ШАНСА: Санчез не успеа од прва да формира коалициона влада

05 Јануари, 2020

(ФОТО18+) КАТАКЛИЗМИЧНИ СЦЕНИ ОД АВСТРАЛИЈА: Пожари како атомска бомба

(ФОТО18+) КАТАКЛИЗМИЧНИ СЦЕНИ ОД АВСТРАЛИЈА: Пожари како атомска бомба

05 Јануари, 2020

НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА ДОСЕГА: Трамп тврди не сакал војна со Иран

НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА ДОСЕГА: Трамп тврди не сакал војна со Иран

04 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Австралија под закана на огненото торнадо

(ВИДЕО) Австралија под закана на огненото торнадо

03 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Од Вселената се гледа дека чад се протега од Европа до Нов Зеланд

(ВИДЕО) Од Вселената се гледа дека чад се протега од Европа до Нов Зеланд

03 Јануари, 2020

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ПАРИЗ: Напаѓач со нож уби двајца луѓе

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ПАРИЗ: Напаѓач со нож уби двајца луѓе

03 Јануари, 2020

(ФОТО) НАПОЛНИ 17 ГОДИНИ: Грета со протест го слави роденденот

(ФОТО) НАПОЛНИ 17 ГОДИНИ: Грета со протест го слави роденденот

03 Јануари, 2020

САД со дрон го уби главниот генерал на Иран како одмазда за нападот на американската амбасада

САД со дрон го уби главниот генерал на Иран како одмазда за нападот на американската амбасада

03 Јануари, 2020

Се очекуваат нови напади во Ирак

Се очекуваат нови напади во Ирак

03 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Воениот врв во Тајван загина во хеликоптерска несреќа

(ВИДЕО) Воениот врв во Тајван загина во хеликоптерска несреќа

02 Јануари, 2020

(ВИДЕО) Локални жители го избркаа австралискиот премиер за време на пожарите

(ВИДЕО) Локални жители го избркаа австралискиот премиер за време на пожарите

02 Јануари, 2020

Го изгубив трпението, се извинувам за лошиот пример - папата откако се преиспита

Го изгубив трпението, се извинувам за лошиот пример - папата откако се преиспита

01 Јануари, 2020

Добил на лото 11 милиони евра, но не дошол навреме да си ги земе парите

Добил на лото 11 милиони евра, но не дошол навреме да си ги земе парите

01 Јануари, 2020

Ким е човек од збор - Трамп не е загрижен од заканите од Северна Кореја

Ким е човек од збор - Трамп не е загрижен од заканите од Северна Кореја

01 Јануари, 2020

ВИДЕО: Погледнете како папата се лути, а знае и да потчукне

ВИДЕО: Погледнете како папата се лути, а знае и да потчукне

01 Јануари, 2020

(ВИДЕО) ТРАМП СЕ НАЛУТИ: Гореше американската амбасада во Багдад

(ВИДЕО) ТРАМП СЕ НАЛУТИ: Гореше американската амбасада во Багдад

31 Декември, 2019

НЕОБИЧНИ ТРАДИЦИИ: Еве што прават Чилеанците, Шпанците, Германците за Нова година

НЕОБИЧНИ ТРАДИЦИИ: Еве што прават Чилеанците, Шпанците, Германците за Нова година

31 Декември, 2019

Дали ова е најбезбедното место на светот за дочек на Новата година?

Дали ова е најбезбедното место на светот за дочек на Новата година?

31 Декември, 2019