26 Февруари, 2021
0.0395

Дел од зграда се урнал врз автомобил на поштар при земјотресот

Објавено во: Балкан 08 Јануари, 2021

Во Хрватска, поштарот Синиша Кадечка завршил под урнатини додека разнесувал пратки. 

Тој минатиот вторник разнесувал пошта во селото Страшник, а врз неговиот автомобил паднал дел од зградата на Првото основно училиште. 

„Како на филм, како да не сум јас. Колку што се сеќавам, докторот ме праша каде ме боли. Баш онака силно, потоа му покажав кон прстите. Тој праша дали од левата страна, јас одговорив да“, вели овој 24-годишен поштар од Петриња за РТЛ.

Поштарот имал пет скршени ребра. 

„Гледаш цигли како паѓаат. Грозно, навистина грозно. Чувствував дека ме притиска и дека снемувам воздух“, раскажал Синиша и кажал дека се плашел.

Неговото закрепнување тече добро, а на работа ќе мора да се врати кога ќе ги санира повредите.

Во меѓувреме, во Хрватска не запираат земјотресите. Денес имаше потрес близу Сисак.

Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“