13 Август, 2020
0.0395

Вучиќ го затвора Белград: Поради коронавирусот нови ригорозни мерки

Објавено во: Балкан 02 Јули, 2020

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва ќе ги соопшти најновите остри мерки на заштита од коронавирусот за Белград, дознава Б92 од свои извори.

Одлуката ќе биде донесена по препорака на Кризниот штаб, а ваков исход следува по неповолната епдимиолошка ситуација во главниот град. Според сознанијата, не е исклучено да има целосен полициски час.

Според најновите податоци од вкупниот број тестирани во Србија во последните 24 часа, повеќе од 80 отсто од заразените се од Белград. 

Можеби ќе ве интересира

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

На 53 години, најпознатиот албански скулптор ја загуби битката со короната, Рама со трогателни зборови

На 53 години, најпознатиот албански скулптор ја загуби битката со короната, Рама со трогателни зборови