20 Јануари, 2021
0.0328

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 01 Декември, 2020

Од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички украле паричник.

Во полициска станица во Центар вчера е пријавено дека од пациент кој починал, а бил примен во ковид-центар на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје е украден паричникот во кој имало пари, лични документи и предмети.

Починатиот пациент имал 72 години, а пријавата ја поднел неговиот син. Кражбата се случила во периодот од 21 до 29 ноември.

Во ноември во Штип беше украден златен накит од починат пациент. Овој случај беше пријавен во полиција. 

Можеби ќе ве интересира

НЕ Е ПОЛИЦАЕЦ ЧОВЕКОТ ШТО ПОМИНА ПАТАРИНА САМО СО ЛЕГИТИМАЦИЈА - МВР го расчисти случајот

НЕ Е ПОЛИЦАЕЦ ЧОВЕКОТ ШТО ПОМИНА ПАТАРИНА САМО СО ЛЕГИТИМАЦИЈА - МВР го расчисти случајот

Амбасада на Русија: Македонија до сега нема побарано од нашите вакцини

Амбасада на Русија: Македонија до сега нема побарано од нашите вакцини

Владата не го му го продолжи договорот на историчарот Литовски од билатералната комисија за Бугарија

Владата не го му го продолжи договорот на историчарот Литовски од билатералната комисија за Бугарија

ЗЕМЈОТРЕС ОД 4.4 ПО РИХТЕР ПОЧУВСТВУВАН ВО ОХРИД И СТРУГА: Епицентарот близу Подградец во Албанија

ЗЕМЈОТРЕС ОД 4.4 ПО РИХТЕР ПОЧУВСТВУВАН ВО ОХРИД И СТРУГА: Епицентарот близу Подградец во Албанија

ЌЕ СЕ АКТИВИРА ЛИ ПОВТОРНО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ВО ПОЛИТИКАТА – тој вели, останувам настрана

ЌЕ СЕ АКТИВИРА ЛИ ПОВТОРНО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ВО ПОЛИТИКАТА – тој вели, останувам настрана

Што побрзо отворање на преговорите со Македонија: Амбасадорите во Владата на средба со Заев

Што побрзо отворање на преговорите со Македонија: Амбасадорите во Владата на средба со Заев

Доктор Лазаров: Видов солзи од пациенти, мир ќе немате, џабе парите

Доктор Лазаров: Видов солзи од пациенти, мир ќе немате, џабе парите

Матурантите ќе ја бојкотираат наставата во второто полугодие

Матурантите ќе ја бојкотираат наставата во второто полугодие

(ФОТО) И охридскиот градоначалник се искапе во ладната вода

(ФОТО) И охридскиот градоначалник се искапе во ладната вода