15 Април, 2021
0.0307

Корона Вирус

Индиски град се затвора од полноќ по денешниот црн рекорд

Индиски град се затвора од полноќ по денешниот црн рекорд

14 Април, 2021

Епидемиолошката состојба на Западен Балкан е оценета како многу сериозна

Епидемиолошката состојба на Западен Балкан е оценета како многу сериозна

14 Април, 2021

Во Србија почнаа со производство на руската вакцина Спутник

Во Србија почнаа со производство на руската вакцина Спутник

14 Април, 2021

Во кој град имаме најмалку активни случаи на ковид?

Во кој град имаме најмалку активни случаи на ковид?

14 Април, 2021

Короната однесе уште 33 животи

Короната однесе уште 33 животи

14 Април, 2021

Направени се 3.610 тестирања, а регистрирани се 949 нови случаи на КОВИД-19

Направени се 3.610 тестирања, а регистрирани се 949 нови случаи на КОВИД-19

14 Април, 2021

Во Европа се нудат 1.1 милијарда дози вакцини на црниот пазар

Во Европа се нудат 1.1 милијарда дози вакцини на црниот пазар

14 Април, 2021

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 граѓани

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 граѓани

14 Април, 2021

МУТАЦИИТЕ НЕКОНТРОЛИРАНО СЕ ШИРАТ: Бразилскиот сој го има во 52 земји

МУТАЦИИТЕ НЕКОНТРОЛИРАНО СЕ ШИРАТ: Бразилскиот сој го има во 52 земји

14 Април, 2021

ОДРЖАА ЛЕКЦИЈА ПО СОЛИДАРНОСТ: Кубанските лекари се борат со пандемијата во повеќе од 60 земји

ОДРЖАА ЛЕКЦИЈА ПО СОЛИДАРНОСТ: Кубанските лекари се борат со пандемијата во повеќе од 60 земји

14 Април, 2021

Бебе старо 2 дена е заразено со ковид

Бебе старо 2 дена е заразено со ковид

13 Април, 2021

Фајненшл Тајмс за вакцините: Српската дипломатија ја срами ЕУ

Фајненшл Тајмс за вакцините: Српската дипломатија ја срами ЕУ

13 Април, 2021

КОРОНАВИРУС: За 24 часа има 1.152 оздравени пациенти

КОРОНАВИРУС: За 24 часа има 1.152 оздравени пациенти

13 Април, 2021

Поради страв од бразилскиот сој Франција ги прекинува летовите со Бразил

Поради страв од бразилскиот сој Франција ги прекинува летовите со Бразил

13 Април, 2021

Можно ли е бразилскиот сој на коронавирусот да се појави во Македонија?

Можно ли е бразилскиот сој на коронавирусот да се појави во Македонија?

13 Април, 2021

Починаа 27 луѓе, регистрирани се 1.129 нови заразени со ковид

Починаа 27 луѓе, регистрирани се 1.129 нови заразени со ковид

13 Април, 2021

Расте притисокот во ковид центрите во Македонија

Расте притисокот во ковид центрите во Македонија

13 Април, 2021

ИЗВЕШТАЈ НА ИЈЗ: Пријавени се 276 смртни случаи од 29 градови, 6,2 отсто повеќе во однос на минатата недела

ИЗВЕШТАЈ НА ИЈЗ: Пријавени се 276 смртни случаи од 29 градови, 6,2 отсто повеќе во однос на минатата недела

13 Април, 2021