25 Јануари, 2021
0.1030

Балкан

ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Хрватка која живее во Австралија прво си ги убила трите дечиња, а потоа си го одзела животот

ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Хрватка која живее во Австралија прво си ги убила трите дечиња, а потоа си го одзела животот

15 Јануари, 2021

Едномесечниот Дени избегна страшна судбина: Од земјотресот во Петриња паднал таванот во неговиот дом

Едномесечниот Дени избегна страшна судбина: Од земјотресот во Петриња паднал таванот во неговиот дом

15 Јануари, 2021

ДА НЕ СЕ ВЕРУВА НА ГУГЛ ЛЕКАРИ И ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: И кинеската вакцина е квалитетна со голема ефикасност на заштита, рече Џерлек

ДА НЕ СЕ ВЕРУВА НА ГУГЛ ЛЕКАРИ И ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: И кинеската вакцина е квалитетна со голема ефикасност на заштита, рече Џерлек

15 Јануари, 2021

ПЦР тест за 35 евра на приштинскиот аеродром, резултатите готови за два часа

ПЦР тест за 35 евра на приштинскиот аеродром, резултатите готови за два часа

15 Јануари, 2021

СУШАТА СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО: Најголемиот европски град 45 дена ќе остане без вода

СУШАТА СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО: Најголемиот европски град 45 дена ќе остане без вода

14 Јануари, 2021

ОДЛОЖЕНИ ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА: Радев повика на промена на процедурите за гласање

ОДЛОЖЕНИ ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА: Радев повика на промена на процедурите за гласање

14 Јануари, 2021

Директор на бугарска болница одобрувал вакцини против Ковид-19 за административци, наместо за граѓани со приоритет

Директор на бугарска болница одобрувал вакцини против Ковид-19 за административци, наместо за граѓани со приоритет

14 Јануари, 2021

Дозволен влез во Србија без задолжителен ПЦР тест

Дозволен влез во Србија без задолжителен ПЦР тест

14 Јануари, 2021

НАЈМНОГУ СРБИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА РУСКАТА ВАКЦИНА - сепак, разликата со оние што ја бараат Фајзер не е голема

НАЈМНОГУ СРБИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА РУСКАТА ВАКЦИНА - сепак, разликата со оние што ја бараат Фајзер не е голема

14 Јануари, 2021

ЃУКАНОВИЌ Е ВО ОДЛИЧНА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: Дезинформации дека црногорскиот претседател е пред смрт

ЃУКАНОВИЌ Е ВО ОДЛИЧНА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: Дезинформации дека црногорскиот претседател е пред смрт

14 Јануари, 2021

УЖАС НА СКИЈАЧКАТА ПАТЕКА НА КОЗАРА: Млад човек паднал под машината за рамнење на снегот, се бори за живот

УЖАС НА СКИЈАЧКАТА ПАТЕКА НА КОЗАРА: Млад човек паднал под машината за рамнење на снегот, се бори за живот

14 Јануари, 2021

Во Словенија девојче загина правејќи селфи на пруга

Во Словенија девојче загина правејќи селфи на пруга

13 Јануари, 2021

СЕ ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: На удар е Грција

СЕ ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: На удар е Грција

13 Јануари, 2021

Маж се самоуби со бомба во Петриња

Маж се самоуби со бомба во Петриња

13 Јануари, 2021

ФИЛОМЕНА ИЛИ НЕ, НА БАЛКАНОТ СТИГНУВА СНЕЖНА БУРА - во Србија ќе биде и до минус 18

ФИЛОМЕНА ИЛИ НЕ, НА БАЛКАНОТ СТИГНУВА СНЕЖНА БУРА - во Србија ќе биде и до минус 18

13 Јануари, 2021

ГРЦИТЕ БРЗААТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ - на првиот ден се пријавиле дури 60.000 граѓани

ГРЦИТЕ БРЗААТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ - на првиот ден се пријавиле дури 60.000 граѓани

13 Јануари, 2021

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈOВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈOВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

13 Јануари, 2021

Грчката идеја за потврда на вакцинацијата при патувањата е лоша, смета романскиот претседател

Грчката идеја за потврда на вакцинацијата при патувањата е лоша, смета романскиот претседател

13 Јануари, 2021