20 Октомври, 2019
0.0842

Балкан

ЕУ да покаже ентузијазам за проширувањето, бара Гутереш

ЕУ да покаже ентузијазам за проширувањето, бара Гутереш

29 Септември, 2019

За Рама отворањето на преговорите за Албанија и за Северна Македонија е најпаметна одлука

За Рама отворањето на преговорите за Албанија и за Северна Македонија е најпаметна одлука

28 Септември, 2019

Kaракачанов: Aко Комисијата за историски прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на Македонија кон ЕУ

Kaракачанов: Aко Комисијата за историски прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на Македонија кон ЕУ

28 Септември, 2019

(ВИДЕО) Пожар на траект во Грција - 600 луѓе се евакуираат

(ВИДЕО) Пожар на траект во Грција - 600 луѓе се евакуираат

28 Септември, 2019

(ВИДЕО) СРПСКИ НАВИВАЧИ ГО НАВРЕДИЈА ШИРАК: Извикуваа „Терорист“ и „Косово е Србија“

(ВИДЕО) СРПСКИ НАВИВАЧИ ГО НАВРЕДИЈА ШИРАК: Извикуваа „Терорист“ и „Косово е Србија“

28 Септември, 2019

Харадинај  кажа колкава површина барала Србија од Косово

Харадинај кажа колкава површина барала Србија од Косово

27 Септември, 2019

УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Во Турција скоро 200 нови потреси

УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Во Турција скоро 200 нови потреси

27 Септември, 2019

(ВИДЕО18+) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО ПОГОДИ ИСТАНБУЛ: Згради се лулаат, луѓето во бегство

(ВИДЕО18+) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО ПОГОДИ ИСТАНБУЛ: Згради се лулаат, луѓето во бегство

26 Септември, 2019

ПАДНА НАЈОРГАНИЗИРАНАТА МАФИЈА ВО ГРЦИЈА: Продавале бебиња и заработиле милиони евра

ПАДНА НАЈОРГАНИЗИРАНАТА МАФИЈА ВО ГРЦИЈА: Продавале бебиња и заработиле милиони евра

26 Септември, 2019

(ВИДЕО) Ова се штетите предизвикани од земјотресите во Албанија

(ВИДЕО) Ова се штетите предизвикани од земјотресите во Албанија

25 Септември, 2019

Три земји формираат нова „Југославија“?

Три земји формираат нова „Југославија“?

25 Септември, 2019

Вучиќ: Заев и Рама на 9 и 10 октомври во Србија

Вучиќ: Заев и Рама на 9 и 10 октомври во Србија

25 Септември, 2019

Ердоган се побуни за нуклеарната моќ

Ердоган се побуни за нуклеарната моќ

25 Септември, 2019

(ВИДЕО) Две лица загинаа при поплави и невреме во Грција

(ВИДЕО) Две лица загинаа при поплави и невреме во Грција

24 Септември, 2019

Афера: Стотици работници од Бугарија држени како робови, приведени четворица

Афера: Стотици работници од Бугарија држени како робови, приведени четворица

24 Септември, 2019

(ВИДЕО) Тирана погодена од силно невреме: За 10 минути имало 290 молњи

(ВИДЕО) Тирана погодена од силно невреме: За 10 минути имало 290 молњи

24 Септември, 2019

Земјотресот во Албанија урна 50 куќи

Земјотресот во Албанија урна 50 куќи

24 Септември, 2019

(ВИДЕО) Паника на стадион во Албанија при земјотресите

(ВИДЕО) Паника на стадион во Албанија при земјотресите

23 Септември, 2019