22 Септември, 2021
0.0258

ПОВТОРНО ЗАБОРАВЕНИ ДЕЦА ВО АВТОМОБИЛ - за среќа двете сестрички од шест и осум години се навреме видени и спасени

Објавено во: Балкан 01 Август, 2021

Две девојчиња на возраст од 6 и 8 години, кои германска двојка ги оставила затворени во автомобил еден час пред трговски центар, се хоспитализиани. Ти се чувствуваат добро, неофицијално дознава „Глас Истра“. Со нив во автомобилот имало и куче. Приведената 28-годишна е мајка на децата која ги оставила во заклучениот автомобил, а уапсениот 28-годишник е нејзин партнер.

Во петокот, на 30 јули, околу 19.30 часот, полицијата добила пријава дека две деца и куче се заклучени во автомобил VW Caddy со германска регистарска табличка на паркингот на улицата Мате Влашиша во Порече.

Полицијата повикала екипа за итна медицинска помош во Пореч, која им пружила помош на децата кои биле пренесени во болницата во Пула поради развиените симптоми на исцрпеност на топлина. Откако им била дадена соодветна помош, децата биле пуштени од болница додека грижата за кучето ја презела надлежната ветеринарна клиника.

Можеби ќе ве интересира

Косовските власти соопштија колку пробни тест таблички издале за 24 часа

Косовските власти соопштија колку пробни тест таблички издале за 24 часа

Рама повика Косово да разговара, Србија да соработува, а ЕУ да посредува

Рама повика Косово да разговара, Србија да соработува, а ЕУ да посредува

(ВИДЕО) Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци

(ВИДЕО) Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци

Вучиќ се воздржа, но Вулин го навреди Милановиќ

Вучиќ се воздржа, но Вулин го навреди Милановиќ

Без ковид потврда, нема ни работа од дома

Без ковид потврда, нема ни работа од дома

БЛОКИРАНИ ПРЕМИНИ И ТЕНЗИИ: Вучиќ прашува дали Бриселскиот договор се уште важи?

БЛОКИРАНИ ПРЕМИНИ И ТЕНЗИИ: Вучиќ прашува дали Бриселскиот договор се уште важи?

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: Пронајдени три тела, две во стравична состојба

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: Пронајдени три тела, две во стравична состојба

Еве кој во Грција добива трета доза вакцина против ковид-19

Еве кој во Грција добива трета доза вакцина против ковид-19

ГРЦИЈА УПАТИ ДЕМАРШ ДО ТУРЦИЈА: Ловеле риби во нивните територијални води

ГРЦИЈА УПАТИ ДЕМАРШ ДО ТУРЦИЈА: Ловеле риби во нивните територијални води