02 Декември, 2022
0.0288

ПАЛАТАТА УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОНИЖИ ХАРИ И МЕГАН - низок удар го продолжува судирот - ДАЛИ Е МОЖНО ДЕКА ОВА ИМ ГО НАПРАВИЈА

Објавено во: Свет 28 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Конфликтот меѓу Сасексите и остатокот од британското кралско семејство не стивнува со годините, а во претходниот период не заостанаа ниските удари на ниту едната страна.

Сепак, се чини дека Палатата, од смртта на кралицата Елизабета, се обидува да ги понижи колку што е можно повеќе принцот Хари и Меган Маркл, а британските медиуми сега пишуваат за новиот потег на институцијата како уште еден во низата понижувања за Хари и Меган.

Имено, војводата и војвотката од Сасекс се преместени на самото дно на веб-страницата на кралското семејство, а нивните фотографии сега се веднаш до оние на обесчестениот принц Ендру.

Да потсетиме дека претходно нивните фотографии, кои водеа до страниците посветени на Хари и Меган, беа поставени на средината на страницата, под постарите членови на кралското семејство и над малолетниците. Но, по ажурирањето на страницата овој септември, по смртта на кралицата Елизабета Втора, Хари и Меган сега се ставени под принцезата Александра и војводата и војвотката од Глостер, далечните роднини на кралицата.

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Фон дер Лајен навлече гнев со објавата за загинати 100.000 украински војници

Фон дер Лајен навлече гнев со објавата за загинати 100.000 украински војници

(ВИДЕО) Во која земја се наоѓа најстариот ресторан во светот?

(ВИДЕО) Во која земја се наоѓа најстариот ресторан во светот?

Медведев: Киевските сатанисти дојдоа во Украинската православна црква

Медведев: Киевските сатанисти дојдоа во Украинската православна црква

(ВИДЕО) НОВ ГАФ: Бајден направи грешка на средбата со Макрон

(ВИДЕО) НОВ ГАФ: Бајден направи грешка на средбата со Макрон

Путин планирал убиство на украинското раководство или се надевал дека ќе избегаат од Украина

Путин планирал убиство на украинското раководство или се надевал дека ќе избегаат од Украина

Koj e најевтиниот град за живот во светот?

Koj e најевтиниот град за живот во светот?

Путин паднал по скали во неговата резиденција - дали навистина е болен?

Путин паднал по скали во неговата резиденција - дали навистина е болен?

На аукција ќе оди јахтата на Медведчук која се наоѓа во Трогир

На аукција ќе оди јахтата на Медведчук која се наоѓа во Трогир

ПУТИН И ШОЛЦ РАЗГОВАРАЛЕ ЕДЕН ЧАС: „Политиката ви е деструктивна“, предупредил Путин

ПУТИН И ШОЛЦ РАЗГОВАРАЛЕ ЕДЕН ЧАС: „Политиката ви е деструктивна“, предупредил Путин