20 Октомври, 2020
0.0244

Паднал авион во Србија, човекот во чиј двор се срушил е повреден, селаните вознемирени од силна експлозија

Објавено во: Балкан 25 Септември, 2020

Денеска се урнал авиобн во Србија, во близина на Лозница. Ова го пренесува Јавниот сервис на Србија РТС. 

Првичните информации говорат дека авионот се урнал во атарот на селото Брасин во близина на Лозница, на планината Гучево.

Локалните жители изјавиле дека се слушнала силна експлозија која многу ги вознемирила.

Дел од српските медиуми пренесуваат дека најваројатно паднал воен авион кој летал источно од реката Дрина.

Авионот според сведочењето на локалните жители завртел нагло и паднал во дворот на Витомир Тасковиќ.

Жителот на село Брасин, Тасковиќ во чии двор паднал авионот е повреден пренесува Новости.

Можеби ќе ве интересира

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Карантин и во северна Грција

Карантин и во северна Грција

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот