04 Јули, 2020
0.0223

„Моја кралице ... те сакам“ - вака и напиша Коби на Ванеса само неколку недели пред несреќата

Објавено во: Свет 28 Јануари, 2020

„Моја кралицe ... те сакам“: 

Вака Коби Брајант и напиша на неговата сопруга Ванеса Лајн оддавајќи и на тој начин трогателна почит неа и на нивните четири „принцези“, само неколку недели пред хеликоптерската трагедија, пренесуваат медиумите.

Кошаркарската ѕвезда, кој имаше 41 година, неговата сопруга Ванеса Лајн која има 37 години, ја нарече неговата „кралица“, а нивните ќерки принцези, во трогателниот пост на Инстаграм за да одбележи 20 години откако првпат се запознале кога била во средно училиште.

Ова тој го напиша само осум недели пред тој и неговата ќерка Џиана да загинат во страшната несреќа. 

Тој напиша: „На денешен ден пред 20 години ја запознав мојата најдобра пријателка, мојата кралица @vanessabryant, и затоа решив да ја одведам на состанок во Дизниленд, за да го прославиме стариот училишен стил“.

'I love you my mamacita per sempre.', напиша Коби.

Двојката заедно имаше четири ќерки - Наталија, 17 години, Џиана која имаше 13 години и заегина заедно со него во несреќата, Бјанка, четири години, и седуммесечното бебе Капри Брајант, кое е родено на 20 јуни минатата година.

Коби го обожаваше своето семејство и во претходниот пост, откако се пензионираше во 2016 година, тој напиша: „Јас сум многу возбуден кога гледам што има Бог во продавницата за нас како семејство, сега што се затвора едно поглавје и се отвораат нови“, напиша Коби.

Тој се запозна со Ванеса во 1999 година кога таа имаше 17 години и работеше како модел во музичко видео. Тие се венчаа во 2001 година.

Коби имаше 21 година и веќе имаше играно три сезони во НБА.

Имаше големо медиумско внимание околу нивната врска во раните денови, еднаш дури и телевизиски хеликоптер леташе над средното училиште на Ванеса, обидувајќи се да ги слика заедно.

Интензивното внимание околу нивната врска ја присили да ја пропушти матурската забава во средно училиште.

Можеби ќе ве интересира

Осумгодишно дете убиено во трговски центар во САД

Осумгодишно дете убиено во трговски центар во САД

Вртоглав раст на бројот на заразени: Од вирусот починаа над половина милион луѓе

Вртоглав раст на бројот на заразени: Од вирусот починаа над половина милион луѓе

СЗО: Државите кои се најпогодени сега, итно да се борат

СЗО: Државите кои се најпогодени сега, итно да се борат

БРОЈКАТА РАСТЕ: Заболени од коронавирус се повеќе од 11 милиони во светот

БРОЈКАТА РАСТЕ: Заболени од коронавирус се повеќе од 11 милиони во светот

Антималаричен лек им помогнал на заболените од коронавирусот

Антималаричен лек им помогнал на заболените од коронавирусот

Нова верзија на коронавирус се шири низ целиот свет

Нова верзија на коронавирус се шири низ целиот свет

КОРОНАТА ЗА НИВ МОЖЕ ДА БИДЕ ФАТАЛНА: СЗО им порача на пушачите да се откажат од цигарите

КОРОНАТА ЗА НИВ МОЖЕ ДА БИДЕ ФАТАЛНА: СЗО им порача на пушачите да се откажат од цигарите

ЗЕМЈИ СО 130.000 ПОЧИНАТИ, НО И БЕЗ ПОЧИНАТИ: Зошто има толкави разлики?

ЗЕМЈИ СО 130.000 ПОЧИНАТИ, НО И БЕЗ ПОЧИНАТИ: Зошто има толкави разлики?

Германското претседателство: Почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија „според германска агенда“

Германското претседателство: Почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија „според германска агенда“