31 Јануари, 2023
0.0224

Кој е човекот кој личи на Шербеџија и се сликаше во штабот на Левица?

Објавено во: Македонија 17 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Човекот за кого може на прв поглед да се каже дека е двојник на легендарниот актер Раде Шербеџија, всушност е Славко Митевски (56) од Скопје. Тој е советник на Левица во Општина Карпош.

За ,,Фокус” тој вели дека денешниот настан, кога се најде во центарот на вниманието на домашната јавност, бил нешто кое постојано му се случува, па на крај целата случка му била смешна.

„Раде не ми беше инспирација, случајно беше со редослед на настани и многу луѓе влијаеа на мојот изглед“, вели Славко.

Митевски е дипломиран професор по одделенска настава.  Работел година ипол со децата во Домот 11-ти Октомври. Околу тоа дека поради сличноста со Шербеџија често му се случувало луѓе да го запрат, па дури и да не му веруваат кога им кажувал дека тој не е славниот актер. 

Познатиот регионален и светски актер Раде Шербеџија вчера присуствуваше на отворањето на новата канцеларија на Левица во Ѓорче Петров е речницата која збуни многу граѓани. 

Можеби ќе ве интересира

ПОТВРДЕН ПРВИОТ СЛУЧАЈ ВО СРБИЈА - паразит кој метастазира во телото и личи на канцерогено тело, еве за каква болест станува збор

ПОТВРДЕН ПРВИОТ СЛУЧАЈ ВО СРБИЈА - паразит кој метастазира во телото и личи на канцерогено тело, еве за каква болест станува збор

ТРИ ПАТИ МЕРИ, ЕДНАШ СЕЧИ - Владата се огласи за средбата Ковачевски - Таравари, работните состаноци продолжуваат

ТРИ ПАТИ МЕРИ, ЕДНАШ СЕЧИ - Владата се огласи за средбата Ковачевски - Таравари, работните состаноци продолжуваат

ТАСЕВА: РЕЗУЛТАТОТ Е ЗАГРИЖУВАЧКИ, а веќе 20 години зборуваме за системска борба против корупцијата

ТАСЕВА: РЕЗУЛТАТОТ Е ЗАГРИЖУВАЧКИ, а веќе 20 години зборуваме за системска борба против корупцијата

ПОБЕДИ МАКЕДОНИЗМОТ ВО СКОПЈЕ: Лубомир Ќучуков очекува засилување на тензиите меѓу Македонија и Бугарија

ПОБЕДИ МАКЕДОНИЗМОТ ВО СКОПЈЕ: Лубомир Ќучуков очекува засилување на тензиите меѓу Македонија и Бугарија

Спасовски до Пандов: Постои полиција за чување на гробот на Гоце Делчев

Спасовски до Пандов: Постои полиција за чување на гробот на Гоце Делчев

ОСМАНИ ВО БРИСЕЛ: Еве со кои високи функционери денес има средби

ОСМАНИ ВО БРИСЕЛ: Еве со кои високи функционери денес има средби

Донација на Ракометната федерација за „СОС Детско село“

Донација на Ракометната федерација за „СОС Детско село“

Ќучуков: Тоа што во Скопје грешат за историјата не значи дека ние во Софија се однесуваме паметно

Ќучуков: Тоа што во Скопје грешат за историјата не значи дека ние во Софија се однесуваме паметно

Муса Џафери: Груби само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Муса Џафери: Груби само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети