04 Јули, 2020
0.0633

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

Објавено во: Македонија 26 Февруари, 2020

Жената е свесна, дише самата, вели доктор Жарко Караџоски од Институтот за јавно здравје за жената која е заразена од коронавирусот. 

Вели дека таа влегла во земјата преку граничен премин Табановце. 

Премиерот Оливер Спасовски вели дека сега треба да го спречат ширењето на вирусот. 

Рече дека тоа зависи од сите нас. 

Жената е родена во 1970-та година и е од Скопје, беше кажано попладнево на прес-конференцијата во Владата. 

Можеби ќе ве интересира

Му паднале овците, го фатила струја

Му паднале овците, го фатила струја

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

Вонредна временска прогноза за попладнево

Вонредна временска прогноза за попладнево

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Заев: Можна е постизборна коалиција со ДУИ, комуницирам со Алијанса и Алтернатива

Заев: Можна е постизборна коалиција со ДУИ, комуницирам со Алијанса и Алтернатива

Вице Заев за бомбите: Рекла - казала лаги

Вице Заев за бомбите: Рекла - казала лаги

ФОТО: Мила Царовска се бакнува со Кан

ФОТО: Мила Царовска се бакнува со Кан

Бишевац позитивен на коронавирусот

Бишевац позитивен на коронавирусот