03 Април, 2020
0.0448

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

Објавено во: Македонија 26 Февруари, 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека пациентка има коронавирус. 

Таа е позитивна, се потврдило по тестирањето. 

Жената е сместена во оддел на изолација на Инфективната клиника. 

Филипче рече дека две недели е болна, а месец дена била во Италија. 

Министерот дека дека и луѓето кои патувале со неа ќе бидат тестирани и изолирани. 

„Сите кои доаѓаат од Италија да се придржуваат до мерките“, рече Филипче. 

Тој порача дека имаат комуникација со министрите во регионот, и тие преземаат мерки. 

Можеби ќе ве интересира

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Починаа двајца, a во кумановската болница потврдени 11 случаи

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Починаа двајца, a во кумановската болница потврдени 11 случаи

Куманово во карантин за викенд

Куманово во карантин за викенд

ВО ЖИВО: Министерот Филипче ќе одржи прес - конференција

ВО ЖИВО: Министерот Филипче ќе одржи прес - конференција

Двајца починати, 46 новозаболени, заразени повеќемина од кумановската болница

Двајца починати, 46 новозаболени, заразени повеќемина од кумановската болница

ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА: Осум дена притвор од штипскиот суд за насилниците

ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА: Осум дена притвор од штипскиот суд за насилниците

Еве колку пари и за што ни даде Европа за борбата против КОВИД-19, Димитров со илустрација

Еве колку пари и за што ни даде Европа за борбата против КОВИД-19, Димитров со илустрација

Четиримесечно бебе почина во кочанската болница

Четиримесечно бебе почина во кочанската болница