22 Септември, 2021
0.0257

ДОШОЛ ОД ГЕРМАНИЈА ВО БИХАЌ НА ОДМОР - но загина откако на него падна дрво во невремето

Објавено во: Балкан 01 Август, 2021

Едно лице загина, а неколкумина се повредени во силното невреме што денеска ја погоди областа Бихаќ во Босна и Херцеговина, објавија локалните медиуми, повикувајќи се на болнички извори.

Болницата во Бихаќка за јавниот сервис БХРТ објасни дека мртвиот човек бил повреден кога дрво паднало врз него на улица и било искорнато од ветрот.

Девет лица побарале лекарска помош во болницата поради разни повреди. Од нив, тројца имале тешки телесни повреди и се задржани на лекување.

Мртвиот маж бил идентификуван како Виктор Деламеа (55), објави порталот „Дневни аваз“.

Починатиот живеел во Германија и пристигнал на Бихаќ на одмор.

Невремето, кое траеше помалку од половина час, остави траги во областа од Велика Кладуша до Босанска Костајница.

Извор и фото; Индекс.хр

Можеби ќе ве интересира

Косовските власти соопштија колку пробни тест таблички издале за 24 часа

Косовските власти соопштија колку пробни тест таблички издале за 24 часа

Рама повика Косово да разговара, Србија да соработува, а ЕУ да посредува

Рама повика Косово да разговара, Србија да соработува, а ЕУ да посредува

(ВИДЕО) Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци

(ВИДЕО) Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци

Вучиќ се воздржа, но Вулин го навреди Милановиќ

Вучиќ се воздржа, но Вулин го навреди Милановиќ

Без ковид потврда, нема ни работа од дома

Без ковид потврда, нема ни работа од дома

БЛОКИРАНИ ПРЕМИНИ И ТЕНЗИИ: Вучиќ прашува дали Бриселскиот договор се уште важи?

БЛОКИРАНИ ПРЕМИНИ И ТЕНЗИИ: Вучиќ прашува дали Бриселскиот договор се уште важи?

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: Пронајдени три тела, две во стравична состојба

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: Пронајдени три тела, две во стравична состојба

Еве кој во Грција добива трета доза вакцина против ковид-19

Еве кој во Грција добива трета доза вакцина против ковид-19

ГРЦИЈА УПАТИ ДЕМАРШ ДО ТУРЦИЈА: Ловеле риби во нивните територијални води

ГРЦИЈА УПАТИ ДЕМАРШ ДО ТУРЦИЈА: Ловеле риби во нивните територијални води