29 Мај, 2020
0.0362

ЗА ВЛЕЗ НА ПЛАЖА: Tуристите ќе мора претходно да резервираат

Објавено во: Свет, Корона Вирус 20 Мај, 2020

На плажите во Белгија ќе се оди само со резервација. 

Градските власти на Остенде информираат за систем за резервација за најпосетуваните плажи.

Плажата во местото Кноке има прегради за влез на едната страна и тие се наменети за семејства кои на тој начин држат физичко растојание од останатите.

Остенде, која е една од омилените дестинации на море, се подготвува во екот на сезоната да прими дневно до 50.000 луѓе. 

Во оваа земја 9.000 луѓе починаа од коронавирусот. 

Многу земји најавија задолжителни корона тестови, но потоа ретрираа. 

„Ако за да дојдеш во Грција си во ситуација да треба да направиш 15 различни работи, 20 тестови и 15 документи, нема никогаш да дојдеш“, изјави шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас говорејќи за туризмот, во интервјуто за радиото „ЕРА“ . 

Сепак, ова лето ќе биде поинакво од претходните.

Можеби ќе ве интересира

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО МИНЕАПОЛИС: Демонстрантите бесни по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО МИНЕАПОЛИС: Демонстрантите бесни по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени