06 Јули, 2020
0.0737

Владата забрани движење за викендот од 16 до 5 часот наутро

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 25 Март, 2020

Владата забрани движење на сите граѓани за време на викендот од 16 до 5 часот наутро. 

Ова е соопштено попладнево. 

Граѓаните треба да ги почитуваат сите мерки за заштита кои ги испорачаа надлежните. 

Заразени од Ковид 19 има по повеќе македонски градови. 

Меѓу заразените има и здравствени работници. 

Можеби ќе ве интересира

Разрешениот Зибери сподели анкета на Брима Галуп: ДУИ во недостижно водство

Разрешениот Зибери сподели анкета на Брима Галуп: ДУИ во недостижно водство

Германскиот министер за Европа даде поддршка за Димитров ВИДЕО

Германскиот министер за Европа даде поддршка за Димитров ВИДЕО

Шест метри одвоеност и во вода и меѓу лежалки: Кои се правилата за на плажа

Шест метри одвоеност и во вода и меѓу лежалки: Кои се правилата за на плажа

ВИДЕО: По поплавата нова катастрофа: Горат дуќани во Битола

ВИДЕО: По поплавата нова катастрофа: Горат дуќани во Битола

Поројни дождови во Македонија: 7 мерки за заштита на домот од поплави

Поројни дождови во Македонија: 7 мерки за заштита на домот од поплави

Во Дебар се повеќе заразени, се стравува од иселениците и изборите

Во Дебар се повеќе заразени, се стравува од иселениците и изборите

Сопружници од Добридол починале во ист ден

Сопружници од Добридол починале во ист ден

За еден ден во две клиники примени 20 нови луѓе: Еве колку се исполнети капацитетите

За еден ден во две клиники примени 20 нови луѓе: Еве колку се исполнети капацитетите

Најмладиот имал 50 години, петмина од починатите се од Скопје

Најмладиот имал 50 години, петмина од починатите се од Скопје