20 Ноември, 2019
0.0189

Стравична автобуска несреќа во Германија, 30 настрадани

Објавено во: Свет 09 Ноември, 2019

Триесет и две лица настрадале при превртувањето на туристички автобус, пренесоа германските медиуми.

Според информациите се работи за автобус од Полска а несреќата се случила кога тој излетал од автопат во Германија и се превртел.

Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург, но засега не е позната причината за несреќата.

Во автобусот се наоѓале вкупно 48 луѓе, а засега не е позната причината за несреќата, објавија  медиуми. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Базилика во Венеција е уништена од поплавите

(ВИДЕО) Базилика во Венеција е уништена од поплавите

ТУРИСТИТЕ ИЗБРАА: Европски град е најбезбеден

ТУРИСТИТЕ ИЗБРАА: Европски град е најбезбеден

Шведска нема да го гони Асанж за силување

Шведска нема да го гони Асанж за силување

ПОСЛЕДИЦА НА НАСИЛНИТЕ ПРОТЕСТИ: Во повеќе боливиски градови нема храна и бензин

ПОСЛЕДИЦА НА НАСИЛНИТЕ ПРОТЕСТИ: Во повеќе боливиски градови нема храна и бензин

ЗАВРШИЈА НА СУД: Србинка и нејзиниот син заработиле скоро два милиони евра во Австрија

ЗАВРШИЈА НА СУД: Србинка и нејзиниот син заработиле скоро два милиони евра во Австрија

(ВИДЕО) ОВА РЕТКО СЕ СЛУЧУВА: Eмирoт од Кувајт го разреши својот син од власт

(ВИДЕО) ОВА РЕТКО СЕ СЛУЧУВА: Eмирoт од Кувајт го разреши својот син од власт

ЗИМЕ ВОЗАТ ПРЕКУ ЗАЛЕДЕНА РЕКА, НА ЛЕТО РАБОТИ ТРАЕКТ: Путин ќе им го реши проблемот

ЗИМЕ ВОЗАТ ПРЕКУ ЗАЛЕДЕНА РЕКА, НА ЛЕТО РАБОТИ ТРАЕКТ: Путин ќе им го реши проблемот

(ВИДЕО) Венеција може да здивне, но не и другите региони во Италија

(ВИДЕО) Венеција може да здивне, но не и другите региони во Италија

(ВИДЕО) ПАТНИЦИТЕ ВИДОА ДВЕ ИЗГРЕЈСОНЦА: Урнат рекордот за најдолг лет во историјата

(ВИДЕО) ПАТНИЦИТЕ ВИДОА ДВЕ ИЗГРЕЈСОНЦА: Урнат рекордот за најдолг лет во историјата