12 Август, 2022
0.0189

Со концертот на стадионот „Станица Карпош“ Бени Шаќири, Весна Бејби и Игор Џамбазов им ги затворија устите на неверниците

Објавено во: Стил 18 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Игор Џамбазов преку социјалните мрежи ги искритикува организаторите на концерти во Македонија, поради нивната постојана желба да трошат огромни пари на носење на естрадни ѕвезди од странство, на сметка на нашите изведувачи, кои работат буквално за семки. Веднаш после тоа, неколку ентузијасти го повикаа да одржи концерт со Бени Шаќири и Весна Бејби, на стадионот „Станица Карпош“. 

Пред Ковид кризата, секој што снимил по некоја песна, а живее и работи северно од Македонија, гостуваше тука, ни продаваше евтини излижани финти дека ние сме најдобрата публика, си ги собираше парите во џеб и ни се смееше веќе на првата патарина. И така, со години се одлеваа големи пари од Македонија за хонорарите на поп и фолк ѕвездите од Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и поретко Црна Гора.

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот