21 Април, 2021
0.0245

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

Објавено во: Балкан 24 Февруари, 2021

Марјан С. (47), кој се самоуби синоќа во барака од семејна куќа во Врање кога полицијата го опколи, седеше со својата жртва Сара А. (27) на иста маса во кафуле на бензинска пумпа само неколку моменти пред да ја убие.

Со нив седел и друг човек и гледале нешто на телефоните, забележале и безбедносните камери. Неколку моменти подоцна се случи брутално убиство, пренесуваат српските медиуми.

- Во еден момент, осомничениот стана и испука неколку истрели од пиштол кон Сара. Првите податоци покажуваат дека станува збор за шест. Аутопсијата точно ќе потврди колку - објаснува изворот.

Првите информации што ги пренеле медиумите укажувале на тоа дека Маријан С. влегол во кафулето и ја нашол Сара со друг маж, од каде дури било заклучено дека станува збор за злосторство од страст. Сепак, мотивот за ваквото брутално убиство сè уште не е познат.

„Никој не знае што ги снашло“

Иако некои медиуми шпекулираа дека Марјан и Сара биле во врска, засега нема официјална потврда дека тоа навистина е така.

Истрагата сè уште трае, а семејството на Сара не сакаше да дава изјави. Во неформален разговор со медиумите, нејзиниот татко само рекол дека девојчето имало психички проблеми.

Соседите имаат само пофални зборови за девојчето. Роднина со која разговараа новинарите рече дека никој не знае што им се случило.

Сара А. во Врање се сметаше за драга и пријателска девојка. Своевремено ја носеше титулата Мис на шармот на југот на Србија и ѝ претстоеше светла иднина во светот на модата, но поради семејни проблеми се откажа од својата манекенска кариера, пишуваат медиумите. Се шпекулира дека таа била во врска со турски државјанин многу години, дека не живеела во Врање неколку години, бидејќи се омажила надвор од градот.

Сара беше погребана вчера на ромските гробишта во тој град.

Од затвор излегол  во јануари

Марјан С. сè уште беше во бегство кога семејството и пријателите се збогуваа со неа. Полицијата имала извештаи од жителите на Врање дека го виделе на шеталиштето и во близина на црквата во тој град.

Градот беше блокиран, а потрагата даде резултати вчера кога е лоциран. Откако бил опколен од полицијата, Марјан С си го одзел животот, пукајќи во себе.

Сара, за жал, не била една од неговите жртви. Марјан во минатото извршил бројни злосторства, вклучително и убиство на жена.


Sara, Foto: Fejsbuk

Извор: ало.рс

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЗАБАВА ВО БиХ: Човек пукал со митралез

(ВИДЕО) ЗАБАВА ВО БиХ: Човек пукал со митралез

Нема да нè примат во ЕУ, тврди Вучиќ

Нема да нè примат во ЕУ, тврди Вучиќ

Хрватите во просек заработуваат по 930 евра

Хрватите во просек заработуваат по 930 евра

ВАКЦИНАЦИЈАТА И МЕРКИТЕ ДАДОА РЕЗУЛТАТ - во Србија овој вторник 600 заразени помалку од претходниот

ВАКЦИНАЦИЈАТА И МЕРКИТЕ ДАДОА РЕЗУЛТАТ - во Србија овој вторник 600 заразени помалку од претходниот

СТРОГИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Кој ќе ја напушти плажата на која е пријавен ќе плати 300 евра и ќе биде протеран

СТРОГИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Кој ќе ја напушти плажата на која е пријавен ќе плати 300 евра и ќе биде протеран

ХАОС СО ВАКЦИНИТЕ ВО ХРВАТСКА! Граѓаните еден врз друг пред саемот во Загреб за да дојдат на ред

ХАОС СО ВАКЦИНИТЕ ВО ХРВАТСКА! Граѓаните еден врз друг пред саемот во Загреб за да дојдат на ред

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА, СТИГНАА ОД ОАЕ - во 93 отсто од случаите штити од потешки облици на корона, а еве дали има смртни исходи

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА, СТИГНАА ОД ОАЕ - во 93 отсто од случаите штити од потешки облици на корона, а еве дали има смртни исходи

Даниел Митов од ГЕРБ е кандидат за премиер на Бугарија - Радев денеска ќе му го врачи мандатот

Даниел Митов од ГЕРБ е кандидат за премиер на Бугарија - Радев денеска ќе му го врачи мандатот

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер