07 Декември, 2019
0.0211

ПОЧИНА ВО КАМИОНОТ: Виетнамка тргнала во Англија по подобар живот

Објавено во: Свет 25 Октомври, 2019

Девојка од Виетнам која најверојатно била во камионот во Англија каде беа најдени мртви тела, пред да почине им пишала на блиските. 

„Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам“, напишала таа. 

Шест виетнамски семејства се плашат дека нивни роднини се меѓу жртвите. Полицијата претходно објави дека станува збор за Кинези, но подоцна се огради од споделување на информации за националноста на жртвите.

Осум жени и 31 маж се пронајдени мртви, а една од нив веројатно е и 26-годишната Виетнамка Фам Таи Тра Мај.  Семејството тврди дека девојката на крумчарите им платила 30.000 фунти за патот од Кина, во потрага по подобар живот. Брачен пар денеска е приведен по претрес во домот и тие се осомничени за убиство и трговија со луѓе. Вечерва е приведено уште едно лице, а возачот на камионот уште од средата се наоѓа во притвор.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ТАЖНО И ДРАМАТИЧНО ВО АВСТРАЛИЈА: Сиднеј во чад и пепел, пожарникари мака мачат

(ВИДЕО) ТАЖНО И ДРАМАТИЧНО ВО АВСТРАЛИЈА: Сиднеј во чад и пепел, пожарникари мака мачат

Иако почнува да доминира, Макрон е исправен пред голем предизвик

Иако почнува да доминира, Макрон е исправен пред голем предизвик

(ФОТО+ВИДЕО) Експлозија на плин во зграда во Словачка уби најмалку пет луѓе

(ФОТО+ВИДЕО) Експлозија на плин во зграда во Словачка уби најмалку пет луѓе

ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ: Му порачаа на Макрон да се откаже од реформите во пензискиот систем

ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ: Му порачаа на Макрон да се откаже од реформите во пензискиот систем

Руски хакери украле повеќе од 100 милиони долари

Руски хакери украле повеќе од 100 милиони долари

Граната е фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

Граната е фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

Турција ќе ја исфрлат од НАТО?

Турција ќе ја исфрлат од НАТО?

(ФОТО+ВИДЕО) ПЛАН НА САУДИЈЦИТЕ: Во пустина ќе никне град

(ФОТО+ВИДЕО) ПЛАН НА САУДИЈЦИТЕ: Во пустина ќе никне град

(ВИДЕО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕТЕ: Французите излегоа на најмасовните демонстрации

(ВИДЕО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕТЕ: Французите излегоа на најмасовните демонстрации