23 Февруари, 2020
0.0314

По ненајавената посета и снимање, Трипуновски ќе добие кривична

Објавено во: Македонија 18 Јануари, 2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски вчера беше во ненајавена посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Тој со себе носеше и човек за да го снима целиот процес.

За оваа своја постапка ќе „заработи“ кривична пријава. 

Раководителот на подрачната единица во Берово подготвува кривична пријава против неговиот актгуелен шеф, јави телевизијата 24.

Од Министерството за земјоделство  велат дека се нарушени правата на приватност и лични податоци. Трипуновски неовластено ги пуштил јавно.

Министерството за земјоделство се огради од постапките на Трипуновски.

Трипуновски влезе во канцеларија и ги прашуваше вработените за имињата, а потоа го побара и раководителот. 

Видеото беше објавено на социјалните мрежи. Бурни реакции имаше од граѓаните кои негодуваат околу каквите контроли. 

Во Владата на екс премиерот, Никола Груевски, поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, практикуваше ненајавени посети во болниците во државата. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Како Град Скопје ја исчисти депонијата кај Железничка станица

(ВИДЕО) Како Град Скопје ја исчисти депонијата кај Железничка станица

ФИЛИПЧЕ ЗА ПОВРЕДЕНИТЕ: Четворица се борат за живот, во болница е и бремена жена

ФИЛИПЧЕ ЗА ПОВРЕДЕНИТЕ: Четворица се борат за живот, во болница е и бремена жена

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

МВР со детали за експлозијата - еве што се случило

ДРАМАТИЧНО НА КЛИНИКА: Тројца од повредените во експлозијата се борат за живот

ДРАМАТИЧНО НА КЛИНИКА: Тројца од повредените во експлозијата се борат за живот

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд