29 Март, 2020
0.0292

(ВИДЕО) Трипуновски ненајавен направи контрола во МЗШВ во Берово

Објавено во: Македонија 18 Јануари, 2020

Ненајавена посета и контрола имаше вчера во Подрачната единица на МЗШВ во Берово.

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски беше во ненајавена посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Со себе тој водеше и човек да го снима целиот процес.

Влезе во канцеларија и ги прашуваше вработените за имињата, а потоа го побара и раководителот. 

Видеото беше објавено на социјалните мрежи. 


Можеби ќе ве интересира

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час

Обвинителството ќе ја истражува смртта на стружанката од корона

Обвинителството ќе ја истражува смртта на стружанката од корона

По 17 дена, Филипче реши да одмори

По 17 дена, Филипче реши да одмори

Зетот на стружанката: Ни кажаа дека е позитивна на тестот откако почина

Зетот на стружанката: Ни кажаа дека е позитивна на тестот откако почина

Првиот битолчанец заболен од корона вирусот порачува да не му се верува на првото тестирање

Првиот битолчанец заболен од корона вирусот порачува да не му се верува на првото тестирање

По два дена заврши сагата, 106 лица конечно го напуштија Дебар

По два дена заврши сагата, 106 лица конечно го напуштија Дебар

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најпрометните места во Скопје празни среде бел ден

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најпрометните места во Скопје празни среде бел ден

Од понеделник на заболекар само ако имате болка што не се трпи

Од понеделник на заболекар само ако имате болка што не се трпи

Камерманот на „Медена земја“ снима во Вухан

Камерманот на „Медена земја“ снима во Вухан