21 Октомври, 2021
0.0223

ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА: Граѓанка дури три пати „фатила“ ковид-19

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2021

Една граѓанка три пати е заразена со ковид-19 од почетокот на пандемијата на тој вирус, објави Институтот за јавно здравје. Според неделниот извештај за состојбата со коронавирусот, до 19 септември се регистрирани вкупно 522 повторно инфекции, од кои една реинфекција е по втор пат.

Од пријавените повторувања на инфекција со коронавирус, се додава, пет завршија со смрт.

Првиот случај на ковид-19 во Македонија е регистриран на 26 февруари 2020 година.

Од почетокот на пандемијата до понеделникот, 19 септември годинава, беа пријавени вкупно 187.068 случаи на ковид-19, 167.810 оздравени, 6.472 починати, а 12.786 случаи активни тој ден.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски