24 Октомври, 2020
0.0222

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2020

Ова е голема неправда, ова е злосторничко здружување против македонскиот народ, беше порачано на протестот на ВМРО-ДПМНЕ. 

Партијата попладнево пред Министерството за правда го започна петтиот по пред тематски протест. 

Адвокатката Ружица Николовска порача денес дека имаме Министерство за неправда. 

„Имавме огромен број на случаи и сомневања за криминал. Дали нешто преземаа, дали некој доби судски епилог? Не, не доби“, вели таа. 

Таа рече дека власта не испорачала правда. 

„Дали испорачаа правда во случајот „Рекет“? Не, гледаме селектива правда и селективен пристап“, рече таа. 

Николовска изјави дека власта упатува порака дека ќе има „прочистување“ во судството на оние кои нема да работат по нивен налог. 

Овој протест е против сите неправди или како што пишува и на транспарентот што го носат демонстрантите „Против реваншизмот и политичкото насилство“.

На протестот беше интонирана и македонската химна. 

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Викендов работиме на брзите тестови

Филипче: Викендов работиме на брзите тестови

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево