11 Август, 2020
0.0563

Мицкоски: Обвинителот да провери дали Заев е Бошко Буха

Објавено во: Македонија 06 Јули, 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на МТВ го повика обвинителството да испита дали и сега претседателот на СДСМ, Зоран Заев е Бошко Буха, како што и самиот се нарекувал во 2015 година.

„Ќе помине 15 јули и ќе поднесеме пријави. Но, колку што гледам, кривичната пријава која ја поднесе господинот Заев ги опфаќа сите, па може и јас да му се придружам и заедно со Бошко Буха да поднесеме една пријава против сите оние кои реемитуваат и емитуваат прислушувани разговори“, вели Мицкоски.

Заев, пак, на ова одговори дека и јавниот обвинител и судиите треба да постапуваат за секого во оваа држава. Тој кажа дека ова во минатото било невозможно. 

Можеби ќе ве интересира

Нови избори нема да ги решат работите, ќе ги повториме резултатите, вели Заев

Нови избори нема да ги решат работите, ќе ги повториме резултатите, вели Заев

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нема договор меѓу Заев и Ахмети, а денес имаме 422 оздравени пациенти

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нема договор меѓу Заев и Ахмети, а денес имаме 422 оздравени пациенти

Разговорите продолжуваат, изјави Заев по средбата со Ахмети

Разговорите продолжуваат, изјави Заев по средбата со Ахмети

MИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Денес 422 оздравени пациенти, 109 нови и една жртва

MИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Денес 422 оздравени пациенти, 109 нови и една жртва

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

Се обеси затвореник во Идризово

Се обеси затвореник во Идризово

ДЕЦАТА ДО 10 ГОДИНИ ВО ШКОЛО, ПОГОЛЕМИТЕ ПРЕД КОМПЈУТЕР: Ова е еден од моделите, но нема заклучоци од денешниот состанок

ДЕЦАТА ДО 10 ГОДИНИ ВО ШКОЛО, ПОГОЛЕМИТЕ ПРЕД КОМПЈУТЕР: Ова е еден од моделите, но нема заклучоци од денешниот состанок

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Македонија се сеќава на осуммината загинати резервисти кај Љуботенски бачила

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Македонија се сеќава на осуммината загинати резервисти кај Љуботенски бачила

МВР: Се менуваат униформите по една година од Законот за јазиците

МВР: Се менуваат униформите по една година од Законот за јазиците