13 Август, 2020
0.0480

И денеска бомби: Јанушев со закани

Објавено во: Македонија 04 Јули, 2020

Две нови бомби во кои се слуша телефонски разговор меѓу Игор Јанушев и Миле Јанакиески од ВМРО-ДПМНЕ се објавени денеска на јутјуб.

Со оглед на тоа дека секој ден се ставаат од нов канал, денеска се поставени на канал со име Обнова на режимот. Во разговорите Јанакиески и Јанушев кој сега е носител на листа од ВМРО-ДПМНЕ во третата изборна единица повторно разговараат за изборни гласови.


Зборувајќи за некои сопартијци Јанушев вели дека „ќе ги убие“. Тој револтирано раскажува како извесна Даниела и Ратко го нервираат затоа што не биле добро координирани каде да ги однесат компјутерите.

Можеби ќе ве интересира

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

Стево Пендаровски ќе ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Стево Пендаровски ќе ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ