28 Септември, 2020
0.0231

Филипче објасни зошто во документот на починатата не пишува дека се работи за корона

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 23 Март, 2020

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција рече дека документот кој се појави во одредени медиуми за починатата жена од Куманово, се наведува основна причина за смртност. 

Вели дека за овој случај имал разговор со лекарите од Куманово, и тврди дека е направено се што можело за да се помогне. 

Mинистерот соопшти дека денес има помал број заразени од претходно. 

Во Македонија засега има две жртви на опасниот вирус. 

Филипче се надева дека ограничувањето на контактите меѓу луѓето ќе помогне да се спречи ширењето на вирусот. 

Можеби ќе ве интересира

ПОСВЕТЕНО РАБОТИ НА ВИДЕО ЛЕКЦИИ: Наставничка од Тетово е убедена дека со ентузијазам и труд ќе имаме успешно онлајн учење

ПОСВЕТЕНО РАБОТИ НА ВИДЕО ЛЕКЦИИ: Наставничка од Тетово е убедена дека со ентузијазам и труд ќе имаме успешно онлајн учење

Пред самиот старт на учебната година наставниците порачуваат: Нема да биде се идеално, но ќе дадеме максимум за да ја реализираме наставата

Пред самиот старт на учебната година наставниците порачуваат: Нема да биде се идеално, но ќе дадеме максимум за да ја реализираме наставата

Единствен во Македонија: Во овој град нема активни случаи на заболени од Ковид-19

Единствен во Македонија: Во овој град нема активни случаи на заболени од Ковид-19

Трагедија: Шестгодишно дете од Крушопек починало од струен удар

Трагедија: Шестгодишно дете од Крушопек починало од струен удар

Заев и Борисов разговарале телефонски: Историските комисии да најдат решенија прифатливи за сите

Заев и Борисов разговарале телефонски: Историските комисии да најдат решенија прифатливи за сите

МВР потврди: Лекар нападнал лекар во кумановската болница

МВР потврди: Лекар нападнал лекар во кумановската болница

Последен биланс: Тројца починале, повеќе од 10 отсто од тестираните се позитивни

Последен биланс: Тројца починале, повеќе од 10 отсто од тестираните се позитивни

Грантови за туристички агенции, игротеките и рестораните за свадби

Грантови за туристички агенции, игротеките и рестораните за свадби

(ФОТО) Невремето оштети плажа во Охрид

(ФОТО) Невремето оштети плажа во Охрид