12 Август, 2020
0.0181

Да ти се скрши срцето: Се обидувал да ја оживее баба му која умирала од Ковид - 19

Објавено во: Свет 05 Јули, 2020

Пред неколку дена една постара жена починала во прегратките на нејзиниот внук, откако била префрлена во Општата болница во Мексико Сити.

Жената се наоѓала на паркингот на оваа болница каде што чекала лекарска помош, но за жал таа започнала да добива респираторни проблеми, па така нејзиниот внук беше оној кој пристапи да и помогне во тој момент.

На фотографиите е прикажан внукот како се обидува да ја анимира баба си со вештачно дишење, но сето ова беше безуспешно, а по неколку минути откако дојдоа лекари потврдија дека бабата не дава знаци на живот.

Повеќе на Женски магазин овде


Можеби ќе ве интересира

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Вреќи со огномет имало во пристаништето во Бејрут?

Вреќи со огномет имало во пристаништето во Бејрут?

ВИРУСОТ ИМ СЕ ВРАТИ: Внесен е преку смрзната храна?

ВИРУСОТ ИМ СЕ ВРАТИ: Внесен е преку смрзната храна?

КРИЗА ВО БЕЛОРУСИЈА: Светлана Тихановскаја избега во Литванија

КРИЗА ВО БЕЛОРУСИЈА: Светлана Тихановскаја избега во Литванија

Се преселила во Норвешка и објасни зошто не сака да се врати дома

Се преселила во Норвешка и објасни зошто не сака да се врати дома

Да се спроведат масовни тестирања, бара Европската агенција за инфективни болести

Да се спроведат масовни тестирања, бара Европската агенција за инфективни болести

Eксперти открија што имало во пристаништето во Бејрут

Eксперти открија што имало во пристаништето во Бејрут

Русија денеска прва во светот ја регистрираше вакцината против коронавирусот, Путин ја објави веста

Русија денеска прва во светот ја регистрираше вакцината против коронавирусот, Путин ја објави веста

ОН: Либан две и пол недели без леб

ОН: Либан две и пол недели без леб