12 Август, 2020
0.0433

Богојески: Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

Вечерва, во Градскиот Парк на добро познатата школка се одржа последниот настан од предизборната кампања на политичката платформа Македонски Концепт. 

На настанот последно обраќање пред изборниот молк даде промоторот на платформата Петар Богојески. Тој изјави дека платформата е прва  уникатна понуда, која се разликува од сите останати понуди кои се присутни на политичката сцена, преку која го изразуваме единствено и исклучиво гласот на граѓаните и преку конкретни проекти идеи и решенија на професионалците кои се дел од граѓанските листи на Македонски концепт сакаме да влијаеме врз целокупниот општествен систем во државава. 

Богојески додаде дека Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта, но во исто време и неможност за обнова на бандитизмот од минатото. 

Во изборната кампања се видоа сите дефекти на изборниот модел и зависноста на медиумите од партиите, лажни политички ветувања и сл! Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување!  Ова не е борба помеѓу десното и левото туку помеѓу нормалното и ненормалното! Изберете 10 за нормалност! Ако му верувате на Заев за правда или на Мицкоски за име и знаме, гласајте за нив, но ако сте освестени дека нема разлика помеѓу нив двајца, тогаш гласајте за 10! Ова е последна шанса за богати граѓани, нормална држава, за Македонија на Македонците, Македонија на сите граѓани, каде сите ние сме Македонци! 

Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната