07 Март, 2021
0.0220

БЕСРАМЕН ПОТЕГ: Одбраната на Мика Алексиќ се обидува да го релативизира злосторството со слика на жртвите со силувачот

Објавено во: Балкан 23 Јануари, 2021

Адвокатот на осомничениот за силување и недозволени сексуални дејствија несоодветно по распитот на Ива Илинчиќ објави дека „доколку се продолжи со хајка и линч, ќе биде принуден да достави некои материјали“, што и го сторил во текот на вчерашниот ден.

Одбраната на Мирослав Мика Алексиќ, кому му беше одреден притвор под сомнение за силување и сексуално злоставување на шест ученички на неговото училиште за глума, од 2012 година до минатата година, со фотографија на директорот со една од жртвите, Милена Радуловиќ и други студенти, срамно се обидува да докаже дека „некој што се смее на сликата не бил силуван“.

Според тврдењата на бранителот на Алексиќ, фотографијата е направена во јуни 2013 година, еден месец откако Алексиќ, како што се сомневањата, ја силувал Милена за прв пат во училишните простории, а обвинителството ќе испита кога е точно направена фотографијата. Освен Милена Радуловиќ и Мика Алексиќ, на сликата се сопругата на Мика, Билјана Машиќ, Иван Зариќ, актер и предавач во училиштето на Мика, како и други ученици.

Откако ги слушна жртвите, тој најави дека, доколку продолжи медиумската потера и линчувањето на неговиот клиент, тој ќе биде принуден да достави некои материјали, да види дали некој што толку се смее, претходно бил малтретиран.

Извор и фото: Курирс.рс

Можеби ќе ве интересира

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини