27 Септември, 2020
0.0318

АПАСИЕВ ПАК БРАНУВА: Бравата ќе ја смениме, чим им влеговме, нема излегување

Објавено во: Македонија 04 Август, 2020

Лидерот на Левица, а сега и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, продолжува со провокативни објави на фејсбук, кои за дел од јавноста, особено за неговите симпатизери и гласачи, се интересни. 

„Чим им ВЛЕГОВМЕ, нема излегуење“, напиша Апасиев на фејсбук, објавувајќи негова фотографија, како и на пратеникот кој заедно со него ќе седи во преатеничките клупи во следните четири години, пред стартот на Конститутивната седница на Собранието. 

Додаде и хаштаг „Бравата ќе ја смениме“.

Димитар Апасиев освои две пратенички места преку неговата Левица на парламентарните избори, а имаше и бројни приговори со образложение дека заслужѓиле повеќе, но тие не беа прифатени од надлежните институции.

Можеби ќе ве интересира

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени