29 Мај, 2020
0.0195

ВО ИЗРАЕЛ: Пронајден мртов Ду Веи, амбасадорот на Кина, нема знаци на насилство

Објавено во: Свет 17 Мај, 2020

Утринава во својата резиденција во Тел Авив е пронајдено безживотното тело на кинескиот амбасадор во Израел, Ду Веи, кој беше назначен на функцијата пред три месеци, односно во февруари, во екот на пандемијата на корона вирусот.

МНР на Израел ја потврди веста, како и тоа дека семејството на 57-годишниот Веи не е во Полицијата сега е во кинеската официјална резиденција, јавуваат израелските медиуми.

Според досегашните пишувања на израелските медиуми, тој бил пронајден мртов во својот кревет од страна на неговиот најблизок соработник, и неофицијално дека причина за смртта е срцев удар. Тимот од лекари, кои пристигнале во домот на амбасадорот Веи, соопштиле дека нема видливи знаци на насилство.


Можеби ќе ве интересира

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска