27 Септември, 2020
0.0171

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Објавено во: Стил 12 Август, 2020

И денес исто како на врмето, таа остана доследна на својот концизен, класичен и елегантен стил. Вилма Трајковска, сопругата на починатиот претседател на Македонија, Борис Трајковски е основач на ВИТРА, непрофитна и невладина фондација формирана во 2001-та година со цел да ја афирмира жената и нејзината улога за сестран развој на општеството. Таа исто така е основач на меѓународната фондација „Борис Трајковски“.

Активна е иако малку повлечена од јавноста. Но секогаш кога ќе се појави остава впечаток.

Читајте повеќе на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе