18 Април, 2021
0.0221

ВИДНИ ВМРОВЦИ СО ПОДДРШКА ЗА ЛИДЕРОТ МИЦКОСКИ - му порачаа побрзо да закрепне и да не се предава

Објавено во: Македонија 07 Март, 2021

Најблиските партиски соработници на лидерот Христијан Мицкоски во ВМРО-ДПМНЕ, вчера вечерта, откако тој објави дека е во болница каде е во тешка состојба поради коронавирусот, но ќе продолжи да се бори против СДСМ, му изразија целосна поддршка.

Тие на своите фејсбук профили објавија зборови на охрабрување и поддршка за тоа што не се предава, но и што не ја прифаќа идејата на Зоран Заев, споделувајќи го неговиот пост на фејсбук.

Му посакаа и добро здравје на партискиот лидер и брзо закрепнување. 

Александар Николовски, потпретседател на партијата, на фејсбук напиша.

„Искрено и отворено со директна порака до Заев од соба во инфективната клиника каде Претседателот Мицкоски се бори со короната. Му посакувам добро здравје, а потоа заедно ќе го победиме Заев и ова зло што ја надвисна Македонија!“, вели Александар Николовски.

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот форум на ВМРО-ДПМНЕ, пишува. 

Браво претседателе! Само така со предавниците и криминалците, остро и на прва. П.С.Ти посакувам брзо опоравување!“, напиша Александар Пандов.

Гордана Димитриеска Кочовска, членка на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и блиска соработничка на Мицкоски, напиша. 

„Никогаш, ама баш никогаш не можат да живеат заедно: правдата и неправдата, криминалот и чесноста, љубовта кон татковината и љубовта кон парите, почитта кон родителите и невоспитаноста најчесто стекната во детството, дадениот збор и нестабилноста. Доаѓа ден кога овој народ конечно ќе може да живее почесно, подостоинствено, повоспитано, праведно и со заслужена казна на секој за своите злодела. Тој ден е сѐ поблиску. Нормално е криминалците да бидат здружени и против секој кој ќе им застане на патот, затоа што тие се невоспитани, неправедни, безбожни и себични. Но, народот е многу поброен од оваа багра која единствено се грижи за својата сметка во банка. Народот ќе се избори, доста му е од угнетувања со векови. Македонија го заслужува тоа!“, напиша Кочовска.

Дел од партиските членови, пак, само го споделија постот на Мицкоски.

Можеби ќе ве интересира

Мирослав Богдановски е вториот пратеник од владеачкото мнозинство кој излезе од изолација за да гласа во Собрание

Мирослав Богдановски е вториот пратеник од владеачкото мнозинство кој излезе од изолација за да гласа во Собрание

Антонио Милошоски: За некои граѓани нема амбулантно возило, но за некои функционери има во секое време

Антонио Милошоски: За некои граѓани нема амбулантно возило, но за некои функционери има во секое време

Заврши сагата, сите пратеници ги изгласаа законите за економска помош на граѓаните и компаниите

Заврши сагата, сите пратеници ги изгласаа законите за економска помош на граѓаните и компаниите

Бојан Маричиќ: Позитивните пратеници на СДСМ се присутни во Собранието согласно сите протоколи

Бојан Маричиќ: Позитивните пратеници на СДСМ се присутни во Собранието согласно сите протоколи

Апасиев од собраниската говорница до двајцата позитивни присутни пратеници на СДСМ: Први ќе одите во затвор кога ќе падне режимот

Апасиев од собраниската говорница до двајцата позитивни присутни пратеници на СДСМ: Први ќе одите во затвор кога ќе падне режимот

СДСМ собра мнозинство: 60 пратеници во сала и двајца во изолација во кабина

СДСМ собра мнозинство: 60 пратеници во сала и двајца во изолација во кабина

Пратеничката на СДСМ пристигна со Брза помош во Собрание

Пратеничката на СДСМ пристигна со Брза помош во Собрание

Жан Митрев: Го посетивме момчето што го доби новото срце, насмевките на докторите се доказ дека е во добра состојба

Жан Митрев: Го посетивме момчето што го доби новото срце, насмевките на докторите се доказ дека е во добра состојба

Пратеничката Костадиновска Стојчевска облече скафандер: Позитивна сум на Ковид-19 но денеска доаѓам во Собрание

Пратеничката Костадиновска Стојчевска облече скафандер: Позитивна сум на Ковид-19 но денеска доаѓам во Собрание