27 Февруари, 2021
0.0188

(ВИДЕО) Тепачка изби во чешкиот Парламент

Објавено во: Свет 21 Јануари, 2021

Teпачка се случи во чешкиот парламент. Независниот пратеник во долниот дом на Лубомир Волни, ги навредувал и нападнал неколку колеги.

До тепачката дошло при расправата на вонредната ситуација поради пандемијата на коронавирусот. Независните пратеници Лубомир Волни и Маријан Бојко го предизвикаа гневот на своите колеги уште на почетокот на седницата, откако денеска демонстративно дошле без маски, со што им се заканува казна од 400 евра. Кога социјалдемократот Томаш Ханзел му рекол на Бојко дека мора да се срами и побарал да стави маска, излегол Волни и го навредувал Ханзел и социјалдемократите дека се од „корумпирана партија“ по што бил предупреден дека ќе му биде исклучен микрофонот.

„Тогаш ќе дојдам да ви седнам во скутот и да кажам во вашиот микрофон“, порачал Волни.

Кога во помош скокнале и другите пратеници, следувала тепачка. Досега тепачки имало во косовскиот, турскиот, тајванскиот, украинскиот, венецуелскиот парламент.


Можеби ќе ве интересира

Која вакцина може да не заштити од јужноафриканскиот сој?

Која вакцина може да не заштити од јужноафриканскиот сој?

Европските лидери сепак навиваат за воведување здравствени пасоши

Европските лидери сепак навиваат за воведување здравствени пасоши

Нови 427.000 луѓе во светот се заразени за едно деноноќие

Нови 427.000 луѓе во светот се заразени за едно деноноќие

ФАЈЗЕР СО НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Вакцинација секоја година, можеби ќе биде потребна и трета доза

ФАЈЗЕР СО НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Вакцинација секоја година, можеби ќе биде потребна и трета доза

Заштита и унапредување на јавното здравје останува во фокусот на Центарот за тутунски производи на американската ФДА

Заштита и унапредување на јавното здравје останува во фокусот на Центарот за тутунски производи на американската ФДА

Тренерот кој беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки - изврши самоубиство, пронајден е мртов

Тренерот кој беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки - изврши самоубиство, пронајден е мртов

МЕРКЕЛ: Јас не би се вакцинирала со АстраЗенека, иако вакцината е сигурна

МЕРКЕЛ: Јас не би се вакцинирала со АстраЗенека, иако вакцината е сигурна

ЌЕ ПАТУВАМЕ ЛИ ЛЕТОВО НИЗ ЕВРОПА: Лидерите на ЕУ се согласија за вакцинални сертификати

ЌЕ ПАТУВАМЕ ЛИ ЛЕТОВО НИЗ ЕВРОПА: Лидерите на ЕУ се согласија за вакцинални сертификати

(ВИДЕО) „ВРИЕ“ ВО ЕРМЕНИЈА: Се бара оставка од Пашинјан кој пак обвини за обид за државен удар

(ВИДЕО) „ВРИЕ“ ВО ЕРМЕНИЈА: Се бара оставка од Пашинјан кој пак обвини за обид за државен удар