10 Јуни, 2023
0.0222

(ВИДЕО) Пред да се фрли во Морача со бебето, жената испратила вознемирувачка порака до родителите

Објавено во: Балкан 21 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Се појави нова снимка од извлекувањето на бебето вчера од реката Морача во Црна Гора. 

Жената на возраст од 62 години која вчера се фрли со бебето во реката, претходно испратила вознемирувачка порака до родителите на детето.  Детето го спасија Алдин Ибрахимовиќ, Шпејтим Демај и Алмир Мујак. Шведскиот пратеник Аднан Дибрани, кој е дел од набљудувачката мисија на Парламентарното собрание на Советот на Европа, што го следеше денот на изборите во Црна Гора, ја истиснал водата од белите дробови на детето. Дежурниот лекар за РТГЦ изјави дека детето има „уредно дишење, без повреди на градните и абдоминалните органи“. 

Пратеникот објасни дека има мало дете дома и знаел што треба да направи за да го спаси. 


Можеби ќе ве интересира

Пет работници загинаа во фабрика за ракети во Турција

Пет работници загинаа во фабрика за ракети во Турција

Обвинителство: Бојко Борисов лично ги дал парите за куќата во Барселона

Обвинителство: Бојко Борисов лично ги дал парите за куќата во Барселона

Поради громови испукаа стаклата на автомобили во Белград

Поради громови испукаа стаклата на автомобили во Белград

Оштетени се кафулиња и дуќани во експлозија во Косовска Митровица

Оштетени се кафулиња и дуќани во експлозија во Косовска Митровица

Вјоса Османи: Вучиќ на повеќето состаноци е вистински крал на драмата

Вјоса Османи: Вучиќ на повеќето состаноци е вистински крал на драмата

Дали Курти ќе прифати Заедница на српски општини?

Дали Курти ќе прифати Заедница на српски општини?

Момчиња истепале дете од Кина во српско училиште, тоа донело нож

Момчиња истепале дете од Кина во српско училиште, тоа донело нож

Косово да им попушти на Србите или ќе трпи последици

Косово да им попушти на Србите или ќе трпи последици

НА КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ НАДЕЖ ЗА ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Еве што велат блаканските метеоролози

НА КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ НАДЕЖ ЗА ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Еве што велат блаканските метеоролози